Az első árulkodó jel a Pocket-lint szerint, hogy az almás cég nagyszámú kettéhajtható képernyő-mintadarabot rendelt a Samsungtól. A második nyom azonban ennél is izgalmasabb: ez egy szabadalmi kérelem, amit az Apple önjavító képernyőkre nyújtott be. A kérelmet januárban nyújtották be, és múlt csütörtökön lett publikus. A szabadalom pedig azt a károsodást orvosolná, amit a kettéhajtással járó megterhelés okoz a képernyőben. Méghozzá igazán érdekes módon.
A szabadalom alapján úgy tűnik, hogy amennyiben a kijelzőt fedő réteg megkarcolódik, benyomódik vagy megreped, egy extra felületként felvitt speciális anyag magától kitölti a károsodott részt. Ez a folyamat hővel, fénnyel és elektromossággal egyaránt aktiválható. Mindez ráadásul attól sem függ, hogy milyen védőréteg borítja a képernyőt: legyen szó műanyagról, üvegről vagy más átlátszó anyagról, a folyamat működik. Egy ilyen eljárás nem csak a hajtogatással járó extra használattól védené a képernyőt, de mindenféle kisebb, egyéb károsodástól is, mondjuk ha a slusszkulcs megkarcolja a zsebünkben a telefont.
Mindez természetesen nem hivatalos bejelentés, mindössze spekuláció. Egyelőre kérdés, hogy az Apple elmozdulna-e az összehajtható telefonok irányába, és ha igen, akkor az pontosan milyen készüléket jelentene.
(Kép: Pixabay)