A Kínában alapított, jelenleg a Kajmán-szigeteken bejegyzett Binance május 19-én nem bírta a nyomást, amit a zuhanó kripto árak eredményeztek, és leállt. Azok, akik az oldalon kölcsönpénzből, esetleg tőkeáttéttel vettek Bitcoint vagy más kriptopénzt, gyorsan meg akartak szabadulni az egyre kevésbé értékes eszközöktől, de nem tudtak. A The Verge most arról számolt be, hogy a károsultak szeretnének kárpótlást szerezni, egyelőre eredménytelenül, mert a cégnek nincs főhadiszállása, ahová az igényüket címezhetnék. Hiába kutattunk cím után a weboldalon, nem hogy irodát, még a bejegyzett címet sem sikerült megtalálnunk, és elsőre a Google sem tudott segíteni ebben. Egyedül egy üzleti telefonkönyv ajánlott fel egy lehetséges megoldást, ami egy lakás egy bevásárlóközpontnak tűnő épületben.
Ahogyan a The Wall Street Journal fogalmaz , "a Binance javarészt szabályozatlan, nincs vállalati főhadiszállása, ami az ügyfeleik szerint megnehezíti, hogy hozzájuk forduljanak". A cég ugyan azt állítja, hogy kapcsolatba lépett az üzemszünet által érintett felhasználókkal, de a hírek szerint háromhavi VIP tagsággal szerették volna kárpótolni őket. Van, aki több mint húszmillió forintot bukott részben azért, mert nem tudta időben csökkenteni a veszteségeit.
A Binance brit leányvállalatának működését június végén betiltották az országban, és az Egyesült Államokban sem elérhető hivatalosan a szolgáltatás, csak annak a helyi verziója. Májusban az USA igazságügyi minisztériuma és adóhivatala elkezdte vizsgálni a céget, mert azt gyanítják, hogy a felhasználók pénzmosásra és adóelkerülésre használják a piacteret. Egy, a kriptopénzek mozgását elemző vállalat szerint több bűnügyekhez köthető pénz folyik át a Binance-en, mint bármely más tőzsdén, de a cég szóvivője hangsúlyozta, hogy "komolyan veszik" a kérdést, és együttműködnek a hatóságokkal. Az ilyen találkozókat a jelek szerint valószínűleg nem a saját irodájukban tartják.
(Foto: Unsplash)