A Homo longi a Sárkányember nevet a kínai Harbin tartományban található Heilong Jiang folyóról (jelentése: Fekete Sárkány folyó) kapta, aminek a környékén tehát megtalálták. Moraes, aki egyébként különböző történelmi alakok arcának rekonstrukciójáról ismert, modern emberek és csimpánzok számítógépes tomográfiás vizsgálatait használta a lágyszöveti markerek hozzáadására, így "anatómiailag koherens" szürkeárnyalatos digitális modellt hozott létre számol be róla az IFLScience.
Ez az a kép, amely lentebb látható:
Az objektivitás megőrzése mellett a haj megjelenítése és a színezés már inkább a művészi szabadság jegyében történt – ez utóbbi eljárás oka, hogy Moraes így kívánta kiemelni a modell aspektusait, valamint a közönség számára talán “érthetőbb” ábrázolást nyújtani.
A modellek talán azt is tükrözik, hogy a Sárkányembernek nem volt éppen kicsi feje – a már említett, 65,1 centiméteres fejkörfogat nem csak felülmúlja bármely ismert homininét, de konkrétan a gorillákkal és az oroszlánokkal említhető egy lapon.
A Homo longi kolosszális mérete ellenére a kutatók azon a véleményen vannak, hogy a Sárkányember közelebbi rokonságban állhat a modern emberekkel, mint akár a neandervölgyiek. A faj figyelemre méltó mérete az elméletek szerint a harbini fagyos hőmérséklethez való alkalmazkodás miatt jelent meg az evolúcióban – a környéken a hőmérséklet télen a mínusz 16 Celsius-fokot is elérte.