Négy úttörő funkció, amivel a mesterséges intelligencia a feje tetejére állíthatja, ahogyan a telefonunkat használjuk

2025 / 02 / 13 / Bobák Áron
Négy úttörő funkció, amivel a mesterséges intelligencia a feje tetejére állíthatja, ahogyan a telefonunkat használjuk
A Samsung Galaxy S25-be integrált Gemini az egyik legizgalmasabb dolog, ami a telefonokkal történhetett, de hogy a gyakorlatban mennyire lesznek hasznosak az MI nyújtotta előnyök, az még a jövő zenéje.

A január végén bemutatott Samsung Galaxy S25 széria számos újítást hozott magával, például a finom csúszkát vagy a hangtörlést, de a legfontosabb újítása egyértelműen az, hogy a telefonon futó OneUI 7 rendszerbe integrálták a Google Geminit, ami a sima Gemini alkalmazásnál jóval szélesebb funkcionalitással rendelkezik.

Hogy mennyire fontos újításról van szó, azt jól jelzi, hogy a Samsung még a saját fejlesztésű Bixbyt is háttérbe szorította ennek érdekében, a bekapcsológomb hosszú megnyomására ugyanis immár a Gemini ugrik fel, aminek ezután különböző utasításokat adhatunk. A Google asszisztensének nagy előnye, hogy tökéletesen ért magyarul, képes végrehajtani olyan komplex feladatokat, amelyek több alkalmazás kezelését igénylik, emellett a hagyományos hangasszisztensekkel ellentétben nem amnéziás: egy adott feladattal kapcsolatban újabb és újabb utasításokat is adhatunk neki anélkül, hogy elölről kéne kezdenünk az egész műveletet.

Kiegészítés: a Gemini itt részletezett tulajdonságai nem Galaxy S25 exkluzívak, a havi 8800 forintért elérhető Gemini Advanced előfizetéssel azokat bárki igénybe veheti. Az S25 tulajdonosok ugyanakkor az AI Premium Plan keretében az első hat hónapban ingyenesen férhetnek hozzá a funkciókhoz, emellett az intergációnak köszönhetően a Gemini számos Samsung alkalmazással is képes együttműködni, mint amilyen a Samsung Notes, a naptár vagy az óra.

Az S25-be integrált Gemini ennek megfelelően jelenleg a legfejlettebb ágens-szolgáltatást nyújtja, igaz, azért hibái is akadnak bőven, és vannak olyan területek is, ahol a képességei elmaradnak a szintén nemrég bemutatott - és mindenki számára szabadon hozzáférhető - Perplexity asszisztenshez képest. Az alábbi galériában három (plusz egy) olyan dolgot mutatunk be, amiben a Gemini AI asszisztens jelenleg egyértelműen a legjobb, majd azokról a területekről is megemlékezünk, ahol lenne még hova fejlődnie.

Ahogy az a fenti példákból is látszik, a telefonba integrált AI asszisztensekben abszolút megvan a potenciál, hogy hatékony segítséget nyújtsanak a különböző feladatokban, ezzel jelentősen megkönnyítve a felhasználók dolgát. Hogy a Galaxy S25-ben jelenleg rendelkezésre álló funckiók mennyire fogják elnyerni a felhasználók tetszését, az még a jövő zenéje, az ugyanakkor biztos, hogy a Samsungnak (na és persze a többi gyártónak is) az eddigiektől egészen eltérő szellemben kell majd fejleszteniük a telefonjaikat: ha nem akarnak lemaradni a konkurenciától (ami ebben az esetben már nem csak a többi mobilgyártót jelenti, hanem olyan cégeket is, mint az OpenAI vagy a Perplexity), akkor folyamatosan kell újabb és újabb megoldásokkal frissíteniük a rendelkezésre álló szolgáltatások körét, hiszen az AI-ban érdekelt cégek nem fogják előzékenyen kivárni, amíg a Samsung bemutat egy új telefont.

A Samsung ebben jelenleg nyilvánvalóan élén jár, de azzal, hogy ennyire erősen a Google-höz kötötték magukat, ezt az előnyüket nehezen fogják tudni hosszú távon megőrizni, hiszen a Google célja minden bizonnyal az, hogy minden androidos telefonban a Gemini legyen az alapméretezett AI asszisztens. A Samsung emellett saját magának is komoly konkurenciát állít, hiszen a OneUI 7-et a későbbiekben a régebbi telefonjaik is meg fogják kapni, így aki csak az ilyen szolgáltatások miatt venne Samsung telefont, az hamarosan az S25-szériánál jóval olcsóbban is beszerezhet majd olyan készüléket, ami rendelkezik ezekkel a funkciókkal.

(Fotó: Bobák Áron/Raketa.hu)

Ezekkel a trükkökkel nincs többé rosszul sikerült fotó vagy csúnya rajz A Samsung telefonokon elérhető generatív szerkesztés, vázlatból műalkotás és rajzsegéd funkciók bámulatosan ügyesen használják ki a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Mindent tudsz a technológiáról? Akkor ez a kvíz meg sem fog kottyanni neked
Mindent tudsz a technológiáról? Akkor ez a kvíz meg sem fog kottyanni neked
Napjainkban a technológia olyan ütemben fejlődik, hogy néha még a szakemberek is alig tudják követni az újdonságokat. Programozási nyelvek, hardverek, mesterséges intelligencia, kiberbiztonság – ember legyen a talpán, aki mindegyikben otthonosan mozog.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.