Ahogy arról a korábbi cikkünkben már írtunk, senki sem tartózkodott a Starliner fedélzetén, mivel a jelenlegi misszió csak egy tesztrepülés volt. Sajnos ez sem ment teljesen a terveknek megfelelően: nem sikerült a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) dokkolni, mivel egy manőver közben a Starliner túl sok üzemanyagot égetett el, ezért pedig felül kellett írni a misszió paramétereit.
A Boeing szerint a misszió így is több sikerrel zárult, mivel rengeteg adatot gyűjtöttek, és a Nemzetközi Űrállomáshoz történő elmaradt csatlakozáson kívül a manőverek többsége a terveknek megfelelően zajlott, beleértve a mostani, White Sands-ben történt landolást is. Maga a landolás is példa nélkül való, mivel ez az első eset, hogy az USA űrkapszulája talajon ért földet, hiszen a korábbi missziók visszatérő egységei (Mercury, Gemini, Apollo) a vízbe csapódtak.
A Starliner magyar idő szerint 13:23-kor kezdte meg a visszatérő manővert, és az ereszkedés után gond nélkül kinyílt mind a három ejtőernyő. 13:58-kor pedig földet ért az egység. A következőkben a Boeing és a NASA begyűjti az adatokat a fedélzeti számítógépekről. A kapszulában utazott Rosie, a tesztbábu, amit most szintén átvizsgálnak, hogy megállapítsák, a landolás miként hatott volna az emberi szervezetre.
(Kép: NASA)