Sikerült elfogni a magyar műhold első jeleit

2024 / 08 / 17 / Bobák Zsófia
Sikerült elfogni a magyar műhold első jeleit
Elindult a SpaceX Transporter missziója magyar részvétellel.

A SpaceX Transporter 11 missziója augusztus 16-án este, magyar idő szerint 20 óra 56 perckor startolt el a kaliforniai Vandenberg Űrbázisról. A misszió egy úgynevezett kisműholdas utazásmegosztó küldetés, aminek keretében 116 űreszközt juttatnak az űrbe, köztük a C3S Kft-nek és partnereinek WREN-1 műholdját, ami az aszálykárok enyhítését segíti a folyamatos monitorozással és adatgyűjtéssel.

A fedélzeten helyet foglaló multispektrális képalkotó rendszer a földfelszínt 16 x 16 méteres részletességgel, közel 10 000 négyzetkilométeres területre vonatkozóan becsülni majd meg egy áthaladás alatt és naponta 15 alkalommal kerüli meg a Földet, miközben alacsony Föld körüli pályán, 515-520 kilométeres magasságban halad. A műhold felvételeinek elemzése hozzájárul, hogy az aszállyal fenyegetett területekről nagyobb pontossággal és megbízhatósággal tudjanak a szakértők előrejelzést adni, ezáltal csökkenthetőek lesznek az aszálykárok. A WREN-1-et fejlesztő C3S Kft. beszámolója szerint a műhold az indítás után kellő időben zökkenőmentesen levált a rakétáról és ezután másfél órával sikerült elkapniuk a műhold első rádiójeleit.

A későbbiekben következik majd a berendezések előkészítése és beüzemelése, valamint a kamerák kalibrációja. A kezdeti fázist követően pedig el is készülhetnek az első felvételek, amiket a WREN tárol és továbbít a földi állomásra, ahonnan a kutatásban résztvevő projektcsapat kapja meg további értékelésre.

(Fotó: C3S Kft)

Speciális magyar műhold várakozik a Falcon 9 rakétán az indításra A WREN-1 által gyűjtött adatok nagyban segíthetik a gazdálkodást.


Lezajlott az első civil űrséta, ami nem is annyira űrséta volt
Lezajlott az első civil űrséta, ami nem is annyira űrséta volt
A Polaris Dawn küldetés alatt két űrhajós is kiemelkedett a Crew Dragon űrkapszulából, hogy teszteljék a SpaceX új űrruháit.
Mitől pörög irtó gyorsan, de rossz szögben a galaxisunk szupermasszív fekete lyuka? – Végre kiderült
Mitől pörög irtó gyorsan, de rossz szögben a galaxisunk szupermasszív fekete lyuka? – Végre kiderült
A Tejútrendszer szupermasszív fekete lyuka, a Sagittarius A* forgása több szempontból is szokatlan. Az Event Horizon Telescope legújabb megfigyelései azonban magyarázattal szolgáltak.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.