Tiszta energia gyártására áll át a világ egykori legnagyobb acélkohója

2021 / 08 / 10 / Perei Dóra
Tiszta energia gyártására áll át a világ egykori legnagyobb acélkohója
A projekt az USW (United Steelworkers) szakszervezet, a Tradepoint Atlantic ingatlanfejlesztő cég, valamint a US Wind szélenergia-fejlesztéssel foglalkozó vállalat összefogásával jött létre.

Ha minden a terv szerint halad, az újranyitott, immáron alternatív erőmű 6,9 milliárd dollárral növelheti Maryland állam GDP-jét az elkövetkező húsz évben. Az üzemben összesen nyolcvankét szélturbina felel majd az energiatermelésért.

A Trade Atlantic 2014-ben vásárolta fel a helyet azzal a nem titkolt céllal, hogy részben, de amennyire lehet inkább egészben visszaállítsa annak fénykori állapotát. Tervei között szerepel az infrastruktúra helyreállítása, a környezetvédelmi tisztítások, valamint egy közösségi szinten irányított létesítmény létrehozása. Szemléltetésképp: a Sparrows Point egykor valóban a legfontosabb acélkohót jelentette az Amerikai Egyesült Államok számára, mivel itt gyártották többek között a Golden Gate híd alappilléreit is.

A Sparrows Point harmincegyezer dolgozónak biztosított megélhetést a múltban, beleértve az acélmunkásokat is. Emiatt befolyásos kereskedelmi, foglalkoztathatósági és gazdasági partnerként tartották számon a környező területeken. Az üzem újranyitásával a vezetők szeretnék feléleszteni ezt a hagyományt azzal, hogy ötszáz acélmunkásnak, valamint háromezer-ötszáz építőipari munkásnak teljes munkaidős állást biztosítanak – írja a Fast Company.

Tom Convay, az USW elnöke szavait a szakszervezet sajtóközleménye idézi: az elnök szerint az egykor több ezer munkavállalót foglalkoztató Sparrows Point acélgyár bezárása óriási csapást jelentett úgy a baltimore-i közösségre, mint az amerikai acélgyártás komplett ágazatára. Most azonban új esélyt kaptak a jövő munkahelyének megteremtésére ezen a történelmi helyszínen, ahol ígéretük szerint megfelelő szakszervezeti működést is biztosítanak majd, amely ismét támogathatja a régióban élő családokat.

(Fotó: US National Archives & DVIDS)

További cikkek a témában:

Beindították a világ legnagyobb lebegő árapályturbináját A zöldenergia generálásának nem annyira új, de mégis ritkábban használt formáját kínálja az O2 erőmű, amely megkezdte működését az Orkney-szigeteknél. A teljes kapacitást az elkövetkező hetekben éri majd el.

Nagyszabású szénmegkötő létesítmény épül Skóciában A tervek szerint 2026-tól működhet majd az üzem, ahol évente fél- és egymillió tonna közti szén-dioxidot tudnak majd kivonni a légkörből. Ezzel a skóciai lesz az első ilyen, nagy léptékben dolgozó európai erőmű.

Már 2030-ra megérkezhet az első kereskedelmi fúziós reaktor - állítja egy kaliforniai cég A TAE Technologies bejelentése meglehetősen ambiciózus, de bíznak a saját technológiájukban.


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.