Történelmi nap az emberszerű robotok pályafutásában

2024 / 10 / 12 / Bobák Zsófia
Történelmi nap az emberszerű robotok pályafutásában
Sok helyen tesztelnek humanoid robotokat, de most először kötöttek szerződést több éves időtartamra ilyen robotok alkalmazására.

Az Agility Robotics Digit robotja az első fejlett humanoid, amelyet nem csak tesztjelleggel alkalmaznak egy ipari cégnél, hanem rendes munkaerőként, ahol az elkövetkező években logisztikai munkákat bíznak majd rá. A két lábon járó robotok az amerikai GXO vállalatnál álltak szolgálatba és hasonló feladatokat végeznek, mint amit a pilot fázis alatt, amikor a gépek a különösen repetitív feladatokban asszisztáltak, többek között az árukat tartalmazó ládákat pakolták a futószalagokra. A több évre szóló szerződést a GXO júniusban jelentette be az Agility Roboticsszal, ennek értelmében Robots-as-a-Service (RaaS) szolgáltatás formájában bérlik ki a Digiteket, amelyeket az Agility Arc felhőplatformjával irányítanak.

Digit első munkanapja június 5-én volt, ami a gyártó szerint mérföldkövet jelentett a humanoidok történetében, mivel a robotok, így az emberszerű robotok fejlesztésének értelme és kulcsa is a gyakorlati alkalmazásban rejlik, Digit pedig egyértelműen bizonyította, hogy hasznos munkával tud hozzájárulni a logisztikai feladatokhoz.

"Ennek az alkalmazásnak a fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni"

- véli az Agility Robotics, ami a két lábon járó robotok célját abban látja, hogy flexibilitásuk miatt az emberekre tervezett környezetben is tudnak működni. Bár a GXO és az Agility Robotics is az első, hivatalosan munkába álló humanoidként utal Digitre, de a humanoidok definícióját az egyes cégek más-más módon határozzák meg, a japán Dawn Cafe kávézóban évek óta távoli irányítással dolgozó, kerekeken guruló robotokat vagy a számos munkahelyen felbukkanó (szintén guruló) Peppereket is humanoidoknak hívják például, bár kétségkívül ezek a robotok sokkal kevésbé emberszerűek, legalábbis mozgás tekintetében, mint a kétlábú, kétkarú Digit és nem az ipari/logisztikai szektorban használják őket.

(Fotó: Agility Robotics)


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.