Változatos akciókkal reagáltak a magyar cégek a koronavírus-járványra

2020 / 04 / 01 / Bobák Áron
Változatos akciókkal reagáltak a magyar cégek a koronavírus-járványra
A koronavírus-járvány a magyar cégeket sem hagyta hidegen, akik egymást túllicitálva próbálják meg kivenni a részüket abból, hogy a szokatlan helyzetet kicsit elviselhetőbbé tegyék. A Bolt házhozszállítási szolgáltatást indított, a Vodafone letelefonálható percekkel segíti az egészségügyi dolgozókat, mások arcvédő pajzsokat gyártanak kórházaknak vagy díjmentessé tett programokkal igyekeznek segíteni. Mi is naponta kapunk sajtóközleményeket a különböző cégektől, és mivel ezek az információk az olvasóink számára is hasznosak lehetnek, így most egy cikkbe gyűjtöttük azokat az akciókat, amik az elmúlt időszakban eljutottak hozzánk.

Ételrendelés a Bolttal

A korábban Taxify néven működő taxis cég az Uber mintjára ételrendelő szolgáltatást indít, ami Budapesten áprilistól lesz elérhető Bolt Food néven. Az androidra és iOS-re is elérhető applikáción keresztül pár kattintással, a mobileszközön belüli bankkártyás fizetéssel, érintkezésmentesen lehet majd házhoz rendelni számos budapesti étterem ételeit, a szolgáltatást pedig később igyekeznek kiterjeszteni a legfontosabb mindennapi fogyasztási cikkekre és élelmiszerekre is. Ahogy a sajtóközleményükben írják, a lépéssel nem csak a nehéz helyzetbe került sofőrjeiknek igyekeznek segíteni új jövedelemszerzési lehetőséggel, de az éttermek számára is létfontosságú, hogy át tudjanak térni a házhozszállításos modellre.

Ingyenes szervizfutár

Az elektronikai eszközök könnyebb szervizelését biztosító Smart Clinic márciustól az egész ország területén ingyenessé tette a futárszolgáltatását, emellett pedig a budapestiek számára azt is biztosítják, hogy a futár házhoz megy, így az ügyfélnek el sem kell hagynia a lakását.

Ingyenes online szakorvosi ellátás

Mivel a járvány miatt a szakorvosi ellátás személyes igénybevétele mind az orvosokra, mind a páciensekre fokozott veszélyt jelent, így a MediCall ingyenesen elehetővé tette a telefonos és videokonzultációs szolgáltatását, amelynek segítségével a páciensek az interneten (mobilalkalmazáson vagy weboldalon) keresztül konzultáhatnak az orvosukkal, előre lefoglalt időpontban.

3D-nyomtatással készített arcvédő pajzsok és ajtónyitók

A saját fejlesztésű 3D nyomtatókat gyártó CraftUnique saját tervezésű arcvédő pajzsokkal és tenyér nélkül használható ajtónyitó eszközökkel igyekszik segíteni az orvosoknak és az önkormányzatoknak - ezen keresztül a szociális munkásoknak, a köztereseknek és patikusoknak. A cég már több, mint 350 arcvédő pajzsot nyomtatott, amelyeket a Péterfy Kórháznak és a Magyarországi Sürgősségi Ellátásért és Mentésért Alapítványnak adományoztak, emellett jó néhány önkormányzat is kapott az eszközökből.

Ehhez hasonló eszközöket amúgy bárki nyomtathat otthon, akinek van erre alkalmas 3D-nyomtatója, ugyanis a HP a weboldalán szabadon letölthetővé tette az ehhez szükséges terveket, és később lélegeztető berendezésekhez és maszkokhoz szükséges tervekkel is bővítik majd a kínálatot.

Díjmentes számlázás elektronikusan

Az otthoni munkát könnyíti meg jelentősen a Számlázz.hu akciója, akik a járvány időszakára több szolgáltatásukat is ingyenessé tették. Az online számlázó programmal a következő hónapokban az ingyenes csomagot használók is azonnal láthatják a bejövő számlákat, hozzáférést adhatnak a könyvelőjüknek, a SmartBooks Pénzügy nevű pénzügyi szoftver pedig a regisztrációt követő 60 helyett 90 napig használható ingyenesen.

Virtuális piactér induló vállalkozásoknak

A koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe kerültek azok a cégek és startupok is, akik most próbálnak maguknak tőkeerős támogatókat találni a fejlődéshez. Ebben segít nekik az EMVITIS, vagyis az Első Magyar Virtuális Tőkebefektetési Showroom, ami lehetővé teszi, hogy szakmai előszűrést követően a legnagyobb magyar tőkealapok és inkubátorházak befektetőihez jussanak el a projektek gazdái személyes találkozás nélkül. A digitális felületen elsősorban a koronavírus-helyzet megoldását és az ország válságból való újjáépítését, illetve versenyképes fejlődését támogató prokjekteket várnak, amelyek smart city koncepciót, a fenntartható fejlődést, illetve az egészségügyi szektort érintő okos alkalmazásokon dolgoznak.

Száz perc ingyenes telefonhívás a Vodafone-tól

Ahogy a Playeren már beszámoltunk róla, a magyarországi mobilszolgáltatók közül mindenki különleges kedvezményeket jelentett be a járvány idejére, a megnövelt adatkeret mellé viszont a Vodafone ingyenesen lebeszélhető percdíjakkal is igyekszik segíteni. Az egészségügyi flottában lévő lakossági ügyfelek április és május hónapban száz perc keretet kapnak a tarifacsomagjukban foglalt perceken felül, amelyet díjmentesen lebeszélhetnek.

A cég emellett egy videót is készített, amiben megköszönik az egészségügyi dolgozók munkáját:

Online feladatbank programozás érettségire készülő diákoknak

A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság az ELTE IK-val összefogva online adatbankkal segíti a programozás érettségire készülő diákok, illetve az őket felkészítő tanárok munkáját, ami a Mester.inf.elte.hu honlapon érhető el. A honlap honlap adatbázisa a 2005 és 2017 közötti összes közismereti emelt és szakmai programozás érettségi feladatot tartalmazza, a feltöltött programkódokat pedig a szerver automatikusan kiértékeli, így azonnali visszajelzést kaphatnak a teljesítményükről.

Pandémia adatbázis

Magyarország legnagyobb dig data cége, a Starschema a kaliforniai Snowflake-kel összefogva március 25-től tette elérhetővé azt az integrált információs rendszert, amely a járvánnyal kapcsolatos hiteles forrásokra támaszkodva jelenleg az egyik legátfogóbb adatszolgáltatást nyújtja a világon. A koronavírus adathalmaz a világ közegészségügyi hatóságai által közzétett adatokra épül (pl. a fertőzések, kórházban kezeltek, elvégzett vizsgálatok száma), amit a Starschema szakemberei olyan információkkal egészítenek ki, mint például a megbetegedések földrajzi elhelyezkedése, a laborvizsgálatok eredményei vagy az adott területen bevezetett járványügyi intézkedések. Az adathalmaz ennek köszönhetően alapul szolgálhat olyan átfogó vizsgálatok lefolytatására, amelyekkel megállapítható, hogy az eddig azonosított koronavírus-törzsek közül melyik jelent nagyobb kockázatot, segítséget nyújthat a járvánnyal kapcsolatos kormányzati intézkedések meghozatalában és a nagyvállalatok is optimalizálni tudják a termelési tevékenységüket.

Ingyenes chatbot szoftver a ChatBosstól

A ChatBoss mesterséges intelligencia alapú virtuális chatbotja a hirtelen szükségessé váló digitális átállást könnyíti meg a cégek és munkavállalók számára azzal, hogy sokkal egyszerűbbé teszi a cég belső kommunikációját. A vállalat honlapja szerint a HiGéniusz névre keresztelt chatbot "támogatja a tudásmegosztást, elméleti és gyakorlati ötletekkel segíti az otthoni munkavégzést, valamint a megfelelő higiéniai szabályok kialakítását".

Segítség az álláskeresésben

A járványhelyzet miatt sokan kényszerülnek ideiglenesen vagy végleg elhagyni az eddigi munkahelyüket. Az átmenetileg állás nélkül maradtak helyzetét könnyítheti meg a nemrég indult QJob, ami összeköti a szabadúszó szakembereket a kliensekkel. A portálon webfejlesztéstől a takarításig, szervizeléstől a futárszolgálatig számos kategóriában lehet szakembert keresni, akiket értékelni is lehet, így biztosítva a minőségi munkát.

(Fotó: CraftUnique, Bolt, Pixabay)


Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.