A 2011-ben alapított Volocopternek ez már a második személyszállító drónja, de amíg a Volocity elsősorban a rövidebb, városi utak megtételére lett kifejlesztve, addig a Voloconnect kifejezetten a hosszabb utak megtételére lesz alkalmas: a cég által közölt adatok szerint az elektromos, függőleges fel- és leszállni képes (eVTOL) légi jármű egyszerre négy utast fog tudni szállítani legfeljebb száz kilométeres távolságra, 180 km/h-s átlagsebességgel.
Bár a Voloconnect még így sem éri el a személyszállító multikopterek fejlesztésében szintén élen járó Lilium gépeinek a hatótávját, de nyilvánvalóan jelentősen kiszélesíti az eVTOL-ok felhasználási lehetőségeit, hiszen a száz kilométeres távolsággal már akár a városok közötti utazás is lehetségessé válik.
A Voloconnect megjelenésre is jelentősen különbözik a Volocopter eddigi gépeitől, hiszen a Volocitytől és a csomagszállító VoloDrone-tól eltérően merev szárnyakkal van felszerelve, a hajtásról pedig a hat rotoron kívül két hajtómű is gondoskodik. A Volocopter eddigi megoldásaihoz hasonlóan viszont a Voloconnect is teljesen elektromos hajtású, vagyis lakott területek felett is repülhet anélkül, hogy a hangjával zavarná az embereket. A gyártó szerint a gépet az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség előírásai alapján fejlesztették ki, és várhatóan öt éven belül megkaphatja a szükséges tanúsítványokat.