A New York Post nevű amerikai bulvárlap számolt be először Hayward állításairól. Cikkük szerint úgynevezett negatív teszteléskor, vagyis az alkalmazások nem megfelelő használatának ellenőrzésekor alkalmazzák ezt a megoldás. Ilyenkor például arra kíváncsiak, hogy ha már nincs megfelelő töltöttsége az eszköznek, akkor mennyire gyorsan fut a program, vagy megfelelően tölti-e be a képeket. A lemerült akkumulátor viszont a férfi szerint veszélyes "olyan körülmények között, amikor muszáj másokkal kommunikálni, például, de nem kizárólag, rendőrök vagy más mentőegységek esetében" - áll a keresetben, amelyet egy New York városi, manhattani szövetségi bíróságon nyújtott be.
"Azt mondtam a főnökömnek, hogy "ez árthat valakinek", erre ő azt mondta, hogy azzal, hogy néhány embernek ártunk, nagy tömegeknek segíthetünk"
- idézi George Hayward szavait a Post.
Állítása szerint azért rúgták ki novemberben, több mint három évnyi munkavégzés után, mert nem volt hajlandó ilyen negatív tesztekben részt venni. Ezért indította a pert, amit azóta visszavont, mert a feleknek először békéltetésen keresztül kell megpróbálniuk rendezni a vitát. Fontos kiemelni, hogy a férfi nem tudja, hogy hány készüléket tettek ki ilyen tesztnek. Az alapján gondolja, hogy valóban történtek ilyen esetek, hogy azokról említést tesz egy általa olvasott belső dokumentum.
Nem először fordult elő hogy a Facebook anyavállalatáról kitálal egy volt kolléga. A legismertebb ilyen eset Frances Haugené másfél évvel ezelőttről, de az Instagram testképzavarra gyakorolt hatásairól is kiszivárgott prezentációkból értesülhetett közvélemény.
(Fotó: Unsplash/Sten Ritterfeld)