A kutatás szerint a családos válaszadók több mint fele, pontosabban a 62 százalékuk egyetért azzal az állítással, hogy a gyerekeknek és az idősebb rokonoknak segítség kell az eszközök frissítéséhez. A frissítések továbbá az otthoni kapcsolatokra is hatással lehetnek, ugyanis saját bevallása szerint a válaszadók 35 százaléka veszekedett már miattuk a családjával.
A szoftvereket futtató elektronikai eszközök régóta mindennapos tárgynak számítanak az életünkben, és egy dologban hasonlítanak egymásra: minden eszközt időben frissíteni kell ahhoz, hogy kellően biztonságos legyen, és ne csökkenjen a teljesítménye.
A Kaspersky szerint semmi meglepő nincs abban, hogy a családtagok veszekszenek egymással a rendszeres frissítések iránti érdeklődéshiány vagy vonakodás miatt, ugyanis
a felmérésben részt vevő felnőttek 34 százaléka találta frusztrálónak vagy bosszantónak a frissítések telepítésének már a puszta kényszerét is.
Az is kiderült, hogy függetlenül attól, hogy egyedül vagy családban élnek-e, a felnőttek 77 százaléka jellemzően saját maga telepíti a frissítéseket az otthoni eszközökre. Sokkal kisebb azok aránya, akik maguk felelősek a saját készülékeikért (12 százalék), és a válaszadók 7 százaléka szerint a (házas)társuk, 4 százalék szerint pedig gyermekeik túl ritkán frissítik az eszközöket.
„Mivel a modern családokban a család szinte minden tagja használ valamilyen kütyüt, a frissítések telepítése valódi családi üggyé vált. A kutatás eredményei azt mutatják, hogy lényegében a család minden tagja részt vesz valamilyen mértékben ebben a folyamatban. Kiderült, hogy a válaszadók több mint egyharmada - 35 százaléka - még a frissítések fontosságával kapcsolatban is vitatkozik a családtagjaival, ami valószínűleg azt jelzi, hogy a felhasználók nagyon komolyan veszik a saját és a szeretteik online biztonságát. A frissítések időben történő telepítésével nem csak új funkciókhoz és felhasználói felületekhez férhetünk hozzá, de az eszközeink magas szintű biztonságáról is gondoskodhatunk. Így biztosíthatjuk az összes családtag személyes adatainak biztonságát, valamint az eszközök gyors és optimális működését is” – fejtette ki Tóth Árpád, a Kaspersky magyarországi igazgatója.
A teljes jelentés ezen a linken érhető el.
(Forrás: Kaspersky Kép: Unsplash)