Anya és lánya üzenetváltását adta át a rendőröknek a Facebook, bűncselekményekkel vádolják őket

2022 / 08 / 11 / Pőcze Balázs
Anya és lánya üzenetváltását adta át a rendőröknek a Facebook, bűncselekményekkel vádolják őket
Egy amerikai édesanya és tizenhét éves lánya tiltott magzatelhajtást hajthattak végre, amiről egy Messenger-üzenetváltásban beszélgettek. A Facebook továbbította a levelezésüket a hatóságoknak, amelyek a két nőt több bűncselekménnyel gyanúsították meg.

A The Verge-ön olvasható hír szerint Celeste Burgess és édesanyja, Jessica Burgess a fiatal nő terhességét a huszonnyolcadik hétben szakították meg, két hónappal a Nebraska államban engedélyezett határidőn túl. Valaki értesítette erről a helyi rendőröket, akiknek a nők megemlítették, hogy beszéltek a témáról a Meta népszerű chat-platformján, a Messengeren. Az állam felszólította a céget, hogy adja át a naplófájlokat, amelyek arról tanúskodtak, hogy a nők egy otthoni abortuszokhoz használt készítményről váltottak üzeneteket. Ez elegendő ok volt ahhoz, hogy lefoglalják a telefonjaikat és számítógépeiket. Most mindkét nőt több bűncselekménnyel vádolják az esettel összefüggésben.

Jogvédők szerint a Meta és más technológiai vállalatok "álszent megfigyelési gyakorlata tettestárssá teszi őket" az abortuszok kriminalizálásában.

Ugyan Nebraskában a törvény szabta keretek között még mindig legálisak az ilyen eljárások, de több amerikai államban drasztikusan szigorodnak a szabályok, miután az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága eltörölte azt a precedenst, amely a terhességmegszakítás jogát biztosította az országban. Amint arról a Rakétán is beszámoltunk, törvényhozók kérték arra a Google-t, hogy ne buktassa le az abortuszt igénybe vevő, vagy azzal kapcsolatban segítséget nyújtó nőket, de a Metánál is felmerültek kérdések a törvényi változások miatt.

A cég az esettel kapcsolatban aláhúzta, hogy nem tudták, hogy egy terhességmegszakítással kapcsolatban nyomoz a rendőrség, ám azt nem tették hozzá, hogy valószínűleg akkor is át kellett volna adniuk a naplófájlokat, ha tájékoztatták volna őket a vádakról. Ugyanakkor a Messengerben be lehet kapcsolni, hogy egy beszélgetést csak a feladó és a címzett láthassanak, az úgynevezett end-to-end encryption, vagyis a végpontok közti titkosítás segítségével. Sőt, azt is megadhatjuk, hogy hány másodpercig legyenek láthatóak az üzenetek a feladó és a címzett készülékein. Ehhez egy új chat indításakor a jobb felső sarokban lévő lakat ikonra kell kattintanunk a Messenger mobilalkalmazásban.

(Borítókép: Immo Wegmann/Unsplash)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.