A két gyártó közül a Samsung technológiája tekinthető innovatívabbnak, hiszen a gyártó az évek óta fejlesztett Micro-LED technológiáját integrálta egy átlátszó kijelzőbe, ennek eredményeként a Cnet beszámolója szerint a tévéjük képe fényesebb és szebb színekkel is rendelkezik, mint az eddig látott átlátszó tévék.
Bár a Samsung tévéje esetében egyelőre nincs szó forgalmazásról, így a készülék lehetséges áráról sem lehet tudni semmit, a lap szerint a gyártó elsősorban nem fogyasztóknak, hanem inkább cégeknek értékesítené a készüléket; a CES-en például azt modellezték, hogy egy stadion VIP-páholyában az átlátszó kijelző segítségével közvetlenül a páholyt a pályától elválasztó üvegen lehetne megjeleníteni a visszajátszásokat, eredményeket és egyéb információkat.
Sokkal többet lehet tudni az LG tévéjéről, amelynek az árát ugyan egyelőre szintén homály fedi, de a hírek szerint akár már az idei évben boltokba kerülhet. Az LG OLED Signature T névre keresztelt tévé egy 77 colos OLED panelt tartalmaz, ami alapesetben szinte teljesen átlátszó, viszont egy gombnyomásra felhúzható hátlapnak köszönhetően hagyományos tévéként is lehet használni.
Az LG közleménye szerint a 4K-s felbontású tévében a gyártó más készülékeihez hasonlóan egy Alpha 11 AI processzor gondoskodik a képfeldolgozásról, ami 70%-kal jobb grafikus teljesítményt és 30%-kal gyorsabb képfeldolgozási sebességet biztosít, mint az előző processzor. A készüléket az OLED evo M-hez hasonlóan vezeték nélküli technológiával is ellátták, ami azt jelenti, hogy a tévét csak a hálózati csatlakozóba kell bedugni, az összes többi funkciót pedig a Zero Connect Box biztosítja, ami néhány méteres körzetben bárhol elhelyezhető a szobában. A The Verge szerzője ehhez hozzáteszi, hogy bár az ára egyelőre nem ismert, a Signature T ár-érték arányban minden bizonnyal nem fogja felvenni a versenyt az LG hagyományos OLED tévéivel, hiszen annak képminősége inkább a gyártó középkategóriás készülékeit idézi, nincs például benne Micro Lens Array technológia, ami az LG csúcskészülékeinek extra fényerőt biztosít.
Az LG szerint az átlátszó kialakítás egyik nagy előnye, hogy a tévé “bármilyen enteriőrbe jól illeszkedik”, kikapcsolt állapotban pedig szinte teljesen beleolvad a környezetébe, így akár térelválasztóként vagy ablak elé helyezve is használható. Ha valaki mégsem szeretné, hogy a tévéje észrevétlen maradjon, arra az esetre a Signature T rendelkezik always-on-display funkcióval is, amellyel festmények, fotók, videók jeleníthetők meg a képernyőn, olyan hatást keltve, mintha azok a levegőben lebegnének.
(Fotó: LG)