Az Egyesült Királyságban aggódnak, hogy a koronavírus Dél-Afrikában terjedő változata ellen nem védenek a vakcinák

2021 / 01 / 05 / Felkai Ádám
Az Egyesült Királyságban aggódnak, hogy a koronavírus Dél-Afrikában terjedő változata ellen nem védenek a vakcinák
A vírusnak az a változata, amely Dél-Afrikában tűnt fel, de azóta már több országban is jelen van, több tudóst is aggodalommal tölt el, mert attól félnek, hogy ez ellen a jelenlegi vakcinák nem lesznek hatékonyak.

Jelenleg a vírus két változata áll a vizsgálódások homlokterében. Az egyik az először Angliában megjelent, a másik a Dél-Afrikában észlelt változat. Míg az előbbi gyorsabban terjed az eddigi változatoknál, amely miatt megint szigorú lezárásokat rendeltek el a szigetországban, a brit egészségügyi miniszter, Matt Hancock, a Dél-Afrikában megjelent változat miatt fejezte ki hétfőn az aggodalmát – írja a Reuters. Egy szakértő úgy nyilatkozott a lapnak, hogy bár mind a brit, mind a dél-afrikai több közös jellemzővel is bír, ez utóbbi esetén több egyéb mutációt is megfigyeltek, mely okot ad az aggodalomra. A legfontosabb különbség, hogy a vírus tüskefehérjéjében (mellyel az emberi sejtekhez kapcsolódik, és ami alapján fel lehet ezt a kórokozót ismerni) számos ponton, jelentősen eltér az eddigi változatétól. Emiatt ez a vírus akár nehezebben is lesz felismerhető az immunrendszer számára, hiába kapott valaki oltást. Egyébként mind a brit, mind a dél-afrikai variáns több vírust termel a szervezetben, ami valószínűleg hozzájárul ahhoz, hogy ezek a változatok fertőzőbbek.

Angliában mutálódott a Covid-19 vírus, mit kell tudni az új törzsről és a mutációkról? A vírusok folyamatosan mutálódnak, és új törzsekké fejlődnek, különösen akkor, ha olyan nagy számú embert fertőznek meg, mint a covid-19 koronavírus, hiszen az emberi test számukra fejlődési környezet. Annak eldöntésénél, hogy a vírus mutációja avagy egy új törzs fontos-e, a szakértők általában azt kérdezik: megváltozott a vírus viselkedése?

A BioNTech cég vezérigazgatója, Ugur Sahin és John Bell, az Oxford orvosprofesszora, aki egyébként a brit kormány tanácsadója is a járvánnyal kapcsolatban, azt mondták, hogy jelenleg tesztelik a vakcinákat az új változatokra, és ha kell, hat héten belül módosítani tudják az oltást. Bell professzor vasárnap úgy nyilatkozott, hogy úgy gondolja, a vakcinák védenek a brit változat ellen, ugyanakkor a vírus dél-afrikai variánsa ebből a szempontból hatalmas kérdőjel. Jelenleg egyébként 60 vakcina tesztelése folyik, azokat is beleértve, melyek használatát különböző országokban már engedélyezték.

 

További cikkek a Rakétán:

Karikó Katalin magyar kutatónő szabadalma a Moderna és a Pfizer vakcinái mögött Karikó Katalin karrierje a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban indult, de innen elbocsátották, és végül az Egyesült Államokban kötött ki, ahol sikeres saját cége részt vett a koronavírus elleni oltás kifejlesztésében. A 65 éves biokémikus ma Philadelphiában él, és tudóstársával, Drew Weismann-nal közös szabadalmuk áll a Pfizer/BioNTech és a Moderna koronavírus vakcinái mögött.

Ebben a videóban érthetően magyarázza el a Pfizer, miképp működik a vakcina Ha valakit érdekel, miként működik az mRNS-alapú oltás, ebből a videóból megtudhatja.

Január elején indul Vuhanba a WHO nyomozócsapata, hogy fényt derítsenek a vírus eredetére Már majdnem tizenkét hónap telt el a járvány kezdete óta, de a szakértők szerint még nem késő elkezdeni a helyi vizsgálatokat. A tíz fős nemzetközi csapat a kínai szervezetek által eddig elvégzett kutatásokra is támaszkodik, a munkát pedig a Huanan piacon, a járvány epicentrumában kezdik.


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
Meglepő, de a covid-fertőzés során kialakult immunválasz igen ígéretes lehet a rákkutatásban: a súlyos fertőzés hatására ugyanis elkezdtek visszahúzódni a legmakacsabb daganatok is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.