Az aktuális sláger a Voilà AI Artist vagy animációs filmszereplőkké morfolja a fényképeinket, úgy, hogy alapvető arcvonásaink és karakterünk azért felismerhető marad, vagy reneszánsz festményeket csinál belőlünk,
még azt is kiválaszthatjuk, hogy melyik "csentó" stílusában történjen meg a dolog.
A Voilà iOS-re és Androidra egyaránt elérhető, és mesterséges intelligenciát használ a fotók átalakításához. A négy alap módosítási lehetőség a:
Az MI elég jól végzi a dolgát, a képek viccesek és az app egyértelműen betartja amit ígér, semmi fotosopp artista jelleg, semmi olcsó megoldás, dögös, karakteres átalakítás azoknak akik elégedetlenek a valósággal, és őszintén, ki elégedett manapság? Az elkészült grafikák szerkesztéséhez használható eszközök száma rendkívül alacsony, feltételezhetően a kevesebb több alapon. Az alapvető szűrők alkalmazása után az app három különböző változatot generál, melyekhez számos odaillő hátteret is kapunk. Sziluettünket ügyesen, már-már hibátlanul leválasztja a háttérről, miközben kicseréljük azt valami stílusosabbra. Kontraszt, fényerő, vagy egyéb beállítási lehetőség nincs.
Feltölthetjük a már elkészített képeinket vagy fotózhatunk egy újat appon belül is, de ha nagyon elégedetlenek vagyunk a saját fejünkkel, akkor hírességek képei közül is válogathatunk, és ez esetben őket nézegethetjük olajfestményként vagy Pixar karakterként, aminek túl sok személyes vonatkozása nyilván nincs.
A Voilà-t áprilisban Sensor Tower alkalmazáselemző cég adatai szerint a két nagy platformra összesen még csak 300 ezren, a mai napig viszont Androidra már több mint tízmillióan töltötték le, és ha nem ez a zajos siker, akkor nem tudjuk mi az. Funfact, hogy a letöltések több mint fele Brazíliából származik, az USA részesedése 2 és 3 millió letöltés között van.
A Voilà kifejezetten agresszíven utazik a pénzünkre. Az első és egyetlen ingyenes alkalom kivételével után amár minden egyes legenerált portréért meg kell majd néznünk egy 30 perces applikációreklámot, ami minimum combos kitartást igényel. Amennyiben előfizetünk az alkalmazásra (rulírozó havi sarc) a hirdetések eltűnnek, új funkciók azonban nem nyílnak meg. Menteni enélkül is lehet, bár nyugodt idegrendszer és végtelen mennyiségű szabadidő nem árt egy ilyen reklámintenzív alkalmazáshoz. Az előfizetés nélkül mentett képeken természetesen ott a Voilá vízjele is.
Kínálnak egy „turbo feldolgozás” nevű opciót is a havonta fizetős változatban, ami mellényúlásnak tűnik, hiszen nem a portrék 3-4 másodperces legenerálása a hosszú idő, hanem a 30 másodperces hirdetések kiikszelhetőségének megvárása.
A Voilá a telepítés során engedélyt kap tőlünk (ha tudunk róla, ha nem) a képeink saját szerverükön történő tárolására, és bár az ígéretük szerint 24–48 óra elteltével törlik őket, de ennek ellenőrzésére nincs módunk.
Az alkalmazás célzott hirdetésekhez is felhasználja az adatainkat, melyeket a rendelkezésére bocsájtunk. Nincs arra mutató bizonyíték, hogy a Voilà több adatot rögzítene, mint amennyit megengedtünk neki, de a Cambridge Analytica botrány óta az ember nem árt, ha óvatosabb. A Voilà előfizetési politikája minimum árnyékosnak nevezhető üzleti modell, mivel könnyedén vádolható azzal, hogy a feledékeny felhasználókra építve extra profitot szed azoktól, akik elfelejtették, hogy nem egyszeri összegért megvették, hanem hetente, havonta, vagy évente automatikusan, rulírozó fizetéssel használják az appot. Ebbe az irányba mutat az alkalmazás átlagosat jóval felülmúló, a fizetés felé toló reklámterhelése is, ami szintén nem a bizalmat erősíti.
(Forrás: Wired Kép: Voilá, Unsplash)