Bárkiből profi fotóst csinál a Xiaomi új telefonja

2025 / 04 / 23 / Bobák Áron
Bárkiből profi fotóst csinál a Xiaomi új telefonja
A Xiaomi március elején mutatta be a legújabb csúcstelefonja, a Xiaomi 15 Ultra nemzetközi forgalomba kerülő változatát, amelynek egyik legnagyobb erőssége a négy kamerából álló hátlapi kamerarendszer. A telefon fotós képességeit nemrég egy különleges helyszínen is kipróbálhattuk, ugyanis a Xiaomi az Operettszínház festői díszletei közé szervezett egy exkluzív bemutatót a sajtó képviselőinek.

A Xiaomi tavaly tért vissza az Ultra modellel az európai piacra, amelynek marketingjében elsősorban a készülék fotós képességeire helyezték a hangsúlyt. Ez nem is meglepő, hiszen a kínai vállalat 2022 óta szorosan együttműködik a Leicával, így a telefonjaikba a legendás német cég lencséi kerülnek, emellett az Ultrához egy külön fotós kitet is kiadtak, amellyel a telefon gyakorlatilag egy teljes értékű kompakt fényképezőgéppé alakítható. Bár az idei modell a kamerarendszer terén nem sokban különbözik az elődjétől, az új, 200 megapixeles periszkópos telefotó kamera azért jókora pluszt jelent, hiszen a 100mm-es fókusztávolságú lencsével akár 4,3x-os optikai zoommal is fotózhatunk, a gyártó állítása szerint pedig akár 17,3x-os zoomal is készíthetünk vele veszteségmentes fotókat.

A kamerahardver ezen túlmenően is kevés kívánnivalót hagy maga után: a főkamera egy 50 megapixeles, 23 mm-es fókusztávolságú, f/1.63-as rekeszértékkel bíró Leica Summilux objektívvel és a Sony egy hüvelykes LYT-900 szenzorával ellátott egység, amit a telefotó kamerákhoz hasonlóan optikai képstabilizátorral is felszereltek, emellett a készülékben találunk még egy 50 megapixeles, 3x-os optikai zoomra képes telefotó kamerát, egy szintén 50 megapixeles nagy látószögű kamerát, valamint ToF 3D mélységérzékelő szenzort és lézeres autófókuszt is.

A kiemelkedő hardveres képességeket számos szoftveres funkcióval is kiegészítette a gyártó, a Pro módot használva például már választhatunk olyan gyári beállítások közül, amelyek a különböző fotós helyzetekre lettek optimalizálva - legyen szó akár gyors mozgások (például sportesemények) megörökítéséről, akár lassú exponálásról vagy éppen művészi, fekete-fehér képek készítéséről.

A specifikációk alapján a Xiaomi 15 Ultrával jelenleg az egyik legjobb mobilkamerát kapjuk, abban pedig, hogy ezt a gyakorlatban is a lehető legjobban ki tudjuk használni, Czank Lívia fotóművész volt a segítségünkre, aki az Operettszínház táncosainak - Radics Diána és Somai Valér -, valamint Csibra Inci táncosnak és Lakatos-Andrási Mónika csellistának a közreműködésével vezette be a résztvevőket a fotózás rejtelmeibe.

A bemutatón készült fotókon semmit sem változtattunk, azokat pontosan úgy közöljük, ahogy azok "kijöttek" a gépből, de - ahogy az az alábbi galériában is látható - erre nem is igazán lett volna szükség. A Xiaomi 15 Ultra speciális fényviszonyok között is kiválóan teljesített, a kiemelkedő színhűség és kontraszt mellett pedig az is figyelemre méltó, hogy a fotók még nagyobb zoomnál sem váltak kirívóan zajossá, noha a legtöbb esetben mindössze egy vagy két spotlámpa biztosította a fényforrást.

Mivel mi nem vagyunk profi fotósok, ezért a fenti képeket érdemes ennek tudatában nézegetni, de az alábbi galériában azt is megmutatjuk, mire képes a Xiaomi 15 Ultra, ha hozzáértő kezekbe kerül. Íme a Czank Lívia által készített képek:

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu, Czank Lívia)

Mesterséges intelligenciával és kétnapos üzemidővel hódít az év egyik legolcsóbb csúcsmobilja A Xiaomi 15 idén is az egyik legolcsóbban elérhető csúcskategóriás telefon lett, ami hardverben ugyan nem sokat változott az elődjéhez képest, az AI szolgáltatások terén viszont annál nagyobb ugrást mutat be.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Figyeli az embereket, és követi őket a speciális lámpa
Figyeli az embereket, és követi őket a speciális lámpa
Ez a lámpa nem csak passzívan álldogál a sarokban - érzi az embereket.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.