Nagyjából ez volt az első gondolatom, amikor elfogadtam a meghívást a Telenor közösségi irodájának bemutatójára, ami hivatalosan jövő hétfőn, azaz július huszonhatodikán nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt. Én a magam részéről mindenkit arra bátorítok, hogy próbálja ki, az alábbiakban pedig azt is kifejtem, miért.
Tudom-tudom, tele a hócipőnk a koronavírus-járvánnyal, és az ember legszívesebben örökre kitörölné ezt a szót az emlékezetéből. Csakhogy minden rosszban van valami jó: ezúttal például az, hogy a veszélyhelyzet feloldására a belvárosi Telenor Astoria üzlet teljesen új funkcióval várja az érdeklődőket. Az átépítés eredményeként ugyanis olyan, a maga nemében páratlan tér született, amely felidézi a kávézók hangulatait, csak éppen jóval csendesebb, illetve high-tech megoldásokkal felszerelt.
Ahogy fentebb már említettem, az üzlet nem egyszerű értékesítési pont, hanem közösségi iroda is, ahol bárki foglalhat magának akár egy asztalnyi területet, vagy akár a három tárgyalóhelyiség egyikét. (A Telenor munkatársai igyekeztek minden igényt kielégíteni, így van például tizenhét és négy férőhelyes - többek között kivetítőkkel és légkondival felszerelt - tárgyaló is.)
Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy a közösségi iroda akkor tökéletes megoldás, ha valamit gyorsan el kell intéznünk, és nem egész napos munkavégzésre alkalmas állomást keresünk. A szolgáltatás részeként vendégként jóval többet kapunk szimpla asztalnál és széknél: az ideiglenes irodai munka minden egyéb infrastruktúráját, áramvételi lehetőséget és díjmentes szélessávú Hipernet-elérést is.
Ezzel a lépéssel a Telenor kilép a telekommunikációs cég hagyományos kereteiből, hogy egy teljesen új piacon nyújtson alternatív megoldást. A közösségi irodák népszerűsége világszerte növekszik, most pedig már kis hazánkban is egy egészen egyedi verziója nyílt, ami minél több embernek nyújt megoldást, hogy beugorjon, és innen fejezze be munkáját, vagy adjon egy tárgyalót gyors meetingekre.
A Telenor Astoria-üzletében előzetes regisztrációval bárki foglalhat majd magának íróasztalt egy teljes órára, így a belvárosban két találkozó között is hasznosan töltheti az idejét, folytathatja online végezhető munkáját, felkészülését. Mindezt anélkül, hogy bárki megszakítaná gondolatmenetét. (Kivéve persze, ha időnként elkalandozik a tekintete a növények és/vagy a növényfal irányába.)
Érdekesség, hogy a közösségi iroda tervezése a tavaly az ’Év Belsőépítész Cége’ címet elnyerő, fiatal, magyar cég, a Pyxis Nautica csapatának érdeme. A tervezők a korábbi száznyolcvan négyzetméteres ügyfélteret a teljes üzlettérből kétszázhetvenhat négyzetméteresre bővítették, és a természetközeliség jegyében a világos teret élő növényekkel (több mint kétszáz növény, valamint egy tizennégy méteres növényfal várja a vendégeket), fa felületekkel és részben újrahasznosított bútorokkal tervezte meg. Aki szeretné, itt lestoppolhatja magának a helyét.
(Fotók: Telenor, Perei Dóra)