A Denizen sajtóközleményét a Yanko Design idézi, eszerint a száz négyzetméteres épület egy modern megoldás, amely segít megőrizni a világ tehetségeit, maximalizálni a termelékenységet és csökkenteni a nagyvállalati irodák környezeti hatásait. Mivel a fejlesztők az irodákban egységesítik a 3D-nyomtatás, a robotika és a legújabb technológiák megoldásait, lehetővé teszi azok nagy mennyiségben történő gyártását, mindemellett olyan kiváló minőségű irodai egységeket képesek előállítani, amelyek nemcsak kívánatosabb munkaterületek a hagyományos irodáknál, hanem olcsóbbak és könnyen felállíthatóak gyakorlatilag bárhol a világon:
A modern apró iroda prémium anyagokból készül, mint például fenntarthatóan betakarított fa, 3D nyomtatott biopolimerek és tartós fém burkolat. A különféle munkavégzést támogató technológiákat az épületbe építették, hogy a lehető legkönnyebbé tegyék a home officet. A cég tervei között szerepel egy partnerségi kapcsolat kialakítása a világ nagyvárosaival, hogy az irodák egyrészt a lehető legtöbb zöldövezetben elterjedhessenek, másrészt, hogy azok is igénybe vehessék azokat, akiknek nincs kertjük, vagy nem elég nagy az elhelyezésükhöz. Ez egyúttal kevesebb helyet jelent az autók, irodaparkok és parkolók, és többet az emberek, a kultúra és a természet számára a városokban. A cél, hogy
az automatizáció és az építészet ötvözésével nullára csökkenjen a zsúfolt terek szén-dioxid-kibocsátása.
Ami a berendezést illeti, az íróasztal szinte tökéletesen belesimul a környezetébe, a dupla rétegű folyadékkristályokkal készült üvegfal pedig biztosítja a zavartalan munkavégzést azáltal, hogy kizárja a külvilág zajait. Az már más kérdés, hogy vajon emiatt mennyibe kerül majd az iroda bérleti díja, mivel a Yanko Design cikke szerint a folyadékkristály nem olcsó mulatság. Illetve szintén fontos kérdés az áramellátás biztosításának megoldása, valamint, hogy ezt hogyan kivitelezheti a cég környezetbarát módon. Mindenesetre érdekes újításnak nézünk elébe.
(Forrás, fotók: Yanko Design)