A Runbell ötlete 2013-ban pattant ki Kevin Nadolny fejéből, mikor elkezdett rendszeresen futni lakóhelye, Tokió utcáin. Ekkor fedezte fel, hogy a zsúfolt járdák nem a legalkalmasabbak a sportoláshoz, különösen azoknak nem, akik udvariasan szeretnek kommunikálni embertársaikkal és nem akarnak senkire ráordítani, hogy figyelmeztessék a közeledésükre. Nadolny egyszerű módszert választott problémája megoldására: kockáztatva, hogy kiérdemli a környék legidegesítőbb futója címet, egy biciklicsengővel a kezében indult a napi edzéseire. Az eszköz elérte a célját, de kellett egy jobb technika a kiegészítő elhelyezésére, hogy ne kelljen folyton kézben tartani. Így született meg a gyűrű formájú biciklicsengő ötlete, amely az első kényelmetlen prototípus fejlesztése után már profi sportkiegészítővé vált.
Hogy mennyire hasznos vagy szükséges egy ilyen eszközt hordani edzés közben, mikor már amúgy is magunkkal kell cipelni a kulcsunkat, telefonunkat, kulacsunkat, azt mindenki ítélje meg maga, de nagyobb tömegben, zsúfolt belvárosban, turisták között szlalomozva és abban az esetben, ha nem szeretünk se kiabálni, se oldalba könyökölni másokat, akár ki is próbálhatjuk a hatékonyságát és még hasznosnak is bizonyulhat. Hordható kiegészítő lévén plusz helyet nem foglal a zsebünkben, a szilikongyűrű pedig stabilan a helyén tartja az ujjakon.
#Runbell is super easy to use.
Slide onto fingers, pull back the hammer, release and enjoy frustration free urban running! pic.twitter.com/JRSsXBVEPj— Runbell (@RunbellUSA) October 2, 2020
A hatás azonban nem garantált, mivel a kézre optimalizált kis mérete miatt a futócsengőnek nincs olyan erős hangja, mint egy valódi biciklicsengőnek, vagy egy hangosabb figyelmeztető kiáltásnak, a Running Magazine tesztje például azt bizonyította, hogy a torontói lakosoknak eltérő a vérmérsékelte a japán járókelőkétől és egy-két üveges pillantason kívül semmilyen reakciót nem kapott a rájuk csengető sportember tőlük.
Aki mégis adna egy esélyt az innovatív sporteszköznek, akár azért, mert szeretné valamivel feldobni a monoton edzéseket, akár csak egyszerűen kíváncsi a reakciókra, az jelenleg az Amazonról 25 dollárért, vagyis 7400 forintért rendelheti meg a kiegészítőt. A gyűrű mindössze 30 grammot nyom és a belső szilikongyűrű vastagságának változtatásával különféle kézméretekre is illik, valamint arany és réz színekben is kapható.
(Fotó: Runbell)
További cikkek a témában:
Lehidaló élmény helyett kérdőjelet hagyott a fejekben ez az okosgyűrű
Az irodai használatra használatra tervezett viselhető kütyü lényegében olyan, mintha kiemelnénk a billentyűzetről a Ctrl gombot, majd ráhúznánk az ujjunkra. Csak előtte még kifizetnénk érte nagyjából negyvenhatezer forintot.
A Google most egy olyan eszközön dolgozik, amivel a vakok is segítség nélkül futhatnak
Az elmúlt években számtalan példát láthattunk rá, hányféleképpen segítheti a mesterséges intelligencia az életünket, de a Project Guideline ezek közül is valószínűleg az egyik leghasznosabb.
Okosüvegből issza a vizet, aki okos?
A fejlett világ rég túl van már azon, hogy az ember azért igyon, mert szomjas. Ma már azért iszunk, mert a vizespalackunk szól, hogy igyunk.