A formatervében a környező dűnék által inspirált épület a Dubajjal szomszédos Sardzsa határában, a sivatag szélén épült fel, és a BEEAH Group székházaként fog funkcionálni, amely többek között újrahasznosítással, megújuló energiával és zöld mobilitással foglalkozik. Ez megnyilvánul az épület műszaki kialakításában is, hiszen a 9000 négyzetméter alapterületű székház a Zaha Hadid Architects első zéró emissziós épülete.
Az épület kialakításában az egyik legnagyobb kihívást az jelentette, hogy az úgy legyen kellően világos, hogy mindeközben az üveg túlzott használata nem okoz jelentős felmelegedést a sivatagi környezetben. Az építésziroda leírása szerint emiatt a napsugárzás melegítő hatását üvegszál erősítésű panelekkel csökkentették, a belső hőmérsékletet pedig födém- és üveghűtés szabályozza. Az okosépület a világítást és a hőmérsékletet is automatikusan képes szabályozni a napszaktól és az épületben tartózkodók számától függően.
Az irodaház energiaellátását teljes egészében egy napelemfarm biztosítja, amelyet a Tesla energiatárolóira kötöttek rá, a szennyvizet pedig víztisztító rendszerrel kezelik a vízpazarlás minimalizálása érdekében. A látogatók számára épült valamint a vezetői és adminisztrációs részlegnek otthont adó két főépület között egy oázist is kialakítottak, ami fontos szerepet tölt be az épületegyüttes természetes szellőzésében is. A március 30-án átadott épületnek az építése is a fenntarthatóság jegyében zajlott, hiszen az építkezés során főként helyben előállított és újrahasznosított alapanyagokat használtak fel.
(Arch Daily, Designboom, Fotó: Hufton + Crow)