"A Facebookon széles körben elterjedt az online zaklatás, álnevek mögé rejtőző felhasználók rágalmazzák az embereket, és az emberek évek hosszú során keresztül felépített jó hírnevét percek alatt megsemmisítik" - mondta Sogavare a szigetország parlamentjében.
A tervezet kritikusai a kormányzati hatalom túlterjeszkedésének, szükségtelen és igazságtalan lépésnek, és az ellenzék elhallgattatásának nevezték az elhangzottakat. Az sem világos egyelőre, hogy a Sogavare hogyan tervezi a hatalmas közösségi média-hálózat betiltását, valamint, hogy hogyan és mennyi ideig érvényesíthetik a tilalmat.
Peter Kenilorea Jr. ellenzéki képviselő és a külügyi bizottság elnöke szerint a tilalom tervezete „közvetlen és arcátlan támadás a szólásszabadság ellen” - írta a The Guardian.
A múlt héten a kabinet is megállapodott a Facebook betiltásáról. "A miniszterekkel és a miniszterelnökkel, a karaktergyilkossággal, a jellem rágalmazásával szembeni erőszakos nyelvhasználat mind aggályos kérdések" - mondta Peter Shanel Agovaka kommunikációs és polgári repülési miniszter a Solomon Times helyi újságnak.
Agovaka szerint a lépés célja, hogy „megvédje fiataljainkat a káros tartalomtól”, mivel jelenleg „nincs olyan jogszabály, amely szabályozza az internet használatát”, amely lehetővé teszi számukra, hogy „káros anyagokat töltsenek le az internetről”.
A Salamon-szigetek nem egyetlen hely a világban, ahol próbálják elhallgattatni a Facebookot, és ezen keresztül az azt használó embereket. A Csendes-óceán más nemzetei, így Pápua Új-Guinea, Fidzsi-szigetek és Szamoa is fontolóra vették hasonló tiltások bevezetését.
(Forrás: ABC Kép: Unsplash)