Robert Bigelow, a Bigelow Aerospace űrállomás-modulokkal foglalkozó startup CEO-ja és Las Vegasi ingatlanmogul, 1 millió dolláros sikerdíjat kínált fel annak, aki bizonyítani képes a tudat túlélését a test állandósult halálát követően.
Halál, UFOk, Bigelow
Nem ez az első dolog amivel a milliárdos Bigelow felhívta magára a figyelmet, vizsgált már UFO-észleléseket, nemrégiben pedig megalapította a Bigelow Tudatkutató Intézetet (Bigelow Institute for Consciousness Studies), hogy támogassa annak kutatását, ami a halálunk után történik velünk.
Az említett Intézeten keresztül Bigelow most 150 ezer és 500 ezer dollár közötti nyereményeket ajánlott fel új túlvilági élet megismerésének elősegítéséért. A díjért induló versenyzőknek 2021 augusztus 1 előtt be kell nyújtaniuk a legfeljebb 25 ezer szavas tanulmányukat. A nyertest szakemberekből álló bírói testület választja ki.
Közelednek a halál utolsó órái
Az emberiség legnagyobb álma a halhatatlanság, nem csoda hát, hogy a történelem során számtalan formában kereste, kutatta a gyorsan amortizálódó emberi test megóvásának legkülönfélébb módjait, a halál előtt és után egyaránt.
Bigelow-t legalább részben az a George Anderson inspirálhatta, aki azt állítja magáról, hogy ő a világ tudományosan leginkább letesztelt médiuma. Bigelow fia és unokája, 1992-ben és 2011-ben egyaránt öngyilkosok lettek.
Arra a kérdésre, hogy a fia kapcsolatba lépett-e vele a halála után, Bigelow azt válaszolta: “Nem igazán. De azt hiszem, amit a jelekből kiolvastam, az az volt, hogy a lelke létezett, és jól van” - tette hozzá.
"Én személy szerint teljesen meg vagyok róla győződve, hogy a tudat túléli a fizikai test halálát" - mondta Bigelow a Timesnak.
(Forrás: NYTimes Kép: )
Ez is érdekelhet:
Valójában mi a halál? Ennek eredtek a nyomába a Yale orvosi iskolájának tudósai
Egy tavalyi kutatás során a Yale egyetem tudósai halott sertések agyszövetének újraélesztésével kísérleteztek, és egy kicsivel többet is elértek, mint amit eredetileg megcéloztak. A nap végén még a halálról alkotott fogalmunkat is át kellett értékelni.
500 százalékkal hosszabb életet ígérnek a biológusok
A tudósok újabb ígéretes lépést tettek a hosszabb emberi élettartam eléréséhez. A kutatásban ötszörösére növelték egy hozzánk genetikailag meglehetősen hasonló fonálféreg élettartamát.
A Lázár-taxon fajai visszatértek a halálból, több tucat van belőlük
A Füvészkertbe 2006-ban érkezett az első "dinófenyő" (wollemia) aminek példányai annak idején árnyékot adtak a dinoszauruszoknak is. Egészen 1996-ig azt hittük, hogy a faj kétmillió éve kipusztult, de aztán Ausztráliában előkerült vagy 100 élő fa egy eldugott völgyben, aminek azóta is titkos a pontos helye.
Ha tetszett ez a cikk, kövess minket a Facebookon is!