Elektromos áram nélkül tartja hidegen az ételeket egy föld alatti óriás hűtőkamra

2021 / 06 / 05 / Perei Dóra
Elektromos áram nélkül tartja hidegen az ételeket egy föld alatti óriás hűtőkamra
Floris Schoonderbeek, a Groundfridge nevű találmány megálmodója a szerint a tradicionális formatervezési minták sokkal több figyelmet igényelnek, mint amit jelenleg kapnak. Ez az elgondolás hívta életre ezt a modern hűtőt is, ami valójában egy pince

A pincék egykor fontos szerepet játszottak az emberek életében, hiszen egyrészt élelmiszereket tárolhattak bennük, időnként pedig föld alatti menedékhelyet biztosítottak háborúk vagy természeti katasztrófák idején. A Groundfridge-t az teszi különlegessé - és különbözteti meg - a klasszikus pincéktől, hogy abban olyan romlandó élelmiszerek is tárolhatók, amik alapesetben hűtőt igényelnének.

A Groundfridge trükkje a talaj természetes szigetelő képességének és a hűvösebb éjszakai levegő hőmérsékletének kihasználásában rejlik: kialakítása lehetővé teszi a zöldségek, gyümölcsök, sajtok és borok tárolását, méghozzá egész évben. A szellőztetés egy időzítővel ellátott ventilátorral történik, amely az éjszaka folyamán újrahasználja a hűvös levegőt. Nevéhez híven a Groundfridge-t a földbe ássák, majd ugyanazzal a földdel betakarják. Ez a talajtakaró réteg körülbelül egy méter vastag, és jó szigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, emiatt a szerkezet belső hőmérséklete alig változik.

A forró nyári napok esetére pedig a szakemberek a Groundfridge belsejében is elhelyeztek egy ventilátort. A legjobb az egészben, hogy a Groundfridge-t könnyedén szállítható, és kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy áram nélkül hidegen tartsuk a hűtő tartalmát.

(Forrás, fotók: Yanko Design)

További cikkek a témában:

Újratölthető betonelemekkel is termelhetünk áramot a jövőben A svéd Chalmers Műszaki Egyetem kutatói szerint kisebb módosításokkal a világ számos épületének és infrastrukturális projektjének felépítéséhez használt betonból újratölthető akkumulátor lehet.

Élő felhőkarcoló génmódosított fából Helyreállítani az egyensúlyt a digitalizált nagyvárosok és bolygónk erőforrásai között, a fenntartható építészet alkalmazásával: ezzel a céllal adta be pályázatát az az a nyolcfős mérnökcsapat, akik végül elvitték az évente megrendezett eVolo verseny fődíját.

A jövő ökovárosainak alapja lehet ez a fenntartható épület A 3D nyomtatással előállított, darázsfészekre hasonlító ház elektromos, gáz-, víz- és csatornahálózatoktól függetlenül, önfenntartó módon működik, ráadásul nem csupán energiahatékony, de ellenáll az időjárás viszontagságainak, és biológiailag lebomló anyagokból készül.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Afrikában három olyan tó is található, ami időzített bombához hasonló fenyegetést jelent: a bennük felgyülemlő szén-dioxid rossz esetben kirobbanhat és az elterjedő fojtogató felhő a közelben lévőket rendkívül gyorsan megölheti. A legtöbb áldozatot szedő esemény 1986-ban történt.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.