Elindult az előfizetési rendszer a Twitteren, hamarosan globálisan is elérhető lesz

2021 / 09 / 03 / Bobák Zsófia
Elindult az előfizetési rendszer a Twitteren, hamarosan globálisan is elérhető lesz
A Super Follows funkció lehetőséget biztosít, hogy egy-egy Twitter fiók bizonyos üzeneteit csak az előfizetők láthassák, akik havi 880, 1500 vagy 2900 forintnyi összegért kerülhetnek be az elit körbe.

A Twitter számos újítást vezetett be az elmúlt hónapokban a platformján, amelyek közül néhány a hagyományosan ingyenes használat gyakorlatával szakít, hogy lehetőséget adjon a felhasználóknak a bevételek szerzésére. A májusban bemutatott Tip Jar, amivel a kedvelt felhasználóknak a követők különböző összegeket utalhatnak át támogasuk jeléül, egyelőre nem bizonyult nagyon közkedvelt funkciónak, de ennek ellenére bővítik a lehetőségeit: Alessandro Paluzzi fejlesztő szivárogtatta ki elsőként a híreket arról a tervezés alatt álló újításról, aminek köszönhetően a borravalót utaló követők már bitcoinnal is fizethetnek majd.

Bár a Twitter még nem jelentette be hivatalosan ezt a lehetőséget, de, ahogy azt a 9to5mac is írja, néhány órával később a cég termékfejlesztésért felelős vezetője, Kayvon Beykpour megerősítette a híreket azzal, hogy megosztotta Paluzzi posztját és hozzátette, hogy a bitcoinos fizetési opció hamarosan elérhető lesz, illetve, hogy hamarosan több információt is közölnek erről.

A most, szeptember elsején elindított Super Follows más rendszer szerint működik, ebben az esetben nem egy-egy külön átutalással fejezhetjük ki a tetszésünket egy fiók tartalma iránt, hanem havi előfizetéssel, ami által a posztok közül bizonyos, csak a Super Follows tagoknak kijáró bejegyzéseket csak mi (és a többi előfizető) láthatunk majd. A Super Follows programban résztvevők választhatnak három különböző előfizetői díj közül, kérhetnek havi 2,99, 4,99 vagy 9,99 dollárt (880,1500 vagy 2900 forint) a követőiktől, majd számukra létrehozhatnak egyedi tartalmakat. Az úgynevezett Super Followerek, vagy szuper követők könnyebb azonosítása érdekében minden előfizető rózsaszínű jelvényt kap, amely megjelenik a posztokra adott reakcióinál.

Az előfizetés nagyon egyszerű: csak rá kell kattintani a Super Follow gombra az adott fiók profiljában és máris látható, hogy a fiók tulajdonosa mekkora összegért kínálja az előfizetők számára a plusz tartalmat. Még egy kattintással fel is lehet iratkozni, a leiratkozás pedig hasonlóan könnyen zajlik: az App Store előfizetési beállításainál van lehetőség a módosításra.

Az új funkció nem csak a résztvevők számára biztosít bevételi forrást, hanem a Twitternek is, mivel a nagy tech cégek 'adózási' rendszeréhez hasonlóan a Twitter is beszedi a járulékot a jövedelem után, ez viszont az első 50 000 dollárig (14 millió 600 ezer forint) csak elenyésző összeget jelent, mindössze a bevétel 3%-át, ezután emelkedik az összeg 20%-ra.

A Super Follows funkció egyelőre azonban csak a kiválasztottak számára elérhető: ahhoz, hogy a tagok közé kerülhessen valaki, jelentkeznie kell az alkalmazás Super Follows menüjében, ezután pedig egy várólistára kerül, amíg ki nem derül, hogy megfelelő alanynak bizonyult-e a részvételhez. A felvételek szerint minden jelentkezőnek rendelkeznie kell legalább 10 000 követővel és a jelentkezése előtti harminc napban minimum 25 bejegyzést kell posztolnia. A funkció egyelőre az Egyesült Államokban és Kanadában került bevezetésre és csak iOS-ről működik, de az elkövetkező hetekben megjelenik Androidon és asztali gépen is, és globálisan is elérhetővé válik.

(Fotó: Twitter)

További cikkek a témában:

Ha akarunk, már fizethetünk is a tweetekért a Twitteren A Tip Jar (Borravaló Edény) funkció angol nyelven érhető el és lehetővé teszi, hogy a nekünk tetsző posztokért pénzt utaljuk át a felhasználóknak.
Hamarosan jöhetnek a fizetős Instagram történetek Egyelőre még nem ismert a fejlesztők pontos terve, de információk szerint az Instagram megjelöli azokat a tartalmakat, amiket kizárólag a fizetős követők láthatnak majd, az ingyenes felhasználók pedig helyettük csak egy "Exkluzív" felirattal találkozhatnak. Emellett az Instagram NFT funkciókon is dolgozik.
Kiderülhetett pár dolog a Twitter havi előfizetéses rendszeréről Egyebek mellett kiderült a pontos elnevezés, valamint az ár is, és hogy ez utóbbiért cserébe milyen extra funkciók járnak.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Az incidens a finnországi Olkiluoto 3 atomerőműben történt, Európa legnagyobb és a legerősebb reaktora.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.