Az Avast kiberbiztonsági vállalat munkatársai egészen pontosan huszonnyolc, a Google Chrome és az Edge böngészőhöz telepíthető kiegészítőben azonosították a kártékony kódokat. A szakemberek szerint eddig több mint hárommillió felhasználó eszköze lehet érintett: a veszélyes beépülőmodulok főként az Instagramhoz és a Facebookhoz kínáltak videóletöltési funkciókat, de találtak köztük olyat is, ami zeneletöltést ígért a Spotify-ról.
Az eszközök telepítése után a támadók nyílt külső forrásból származó kártevőket importáltak a számítógépre, a linkek manipulálásával pedig adathalász oldalakra terelték a felhasználókat.
A JavaScript alapú kiegészítők listázhatták is az áldozatok kattintásait, illetve más érzékeny adatokhoz is hozzáférhettek.
A biztonsági szakértők szerint a kártékony kódok évek óta aktívak lehettek, ezért becsülik többmilliósra az érintettek körét. A problémát már jelezték a Microsoft és a Google felé, ám mivel a programok továbbra is elérhetőek, ezért érdemes nagyon körültekintőnek leni, és aki eddig nem tette meg, naprakész antivírus szoftvert telepíteni eszközeire.
Eladhatják- e a cégek a gondolatainkat? Ha időben lépünk, akkor talán nem
Tim Berners-Lee feltalálta a webet, most pedig felvázolta a net jövőjét
Ez az ingyenes alkalmazás kiszűri a spameket és védi adatainkat
(Fotó: Pixabay)