Jack és Nick szenvedélye a technológia és a konyhaművészet, így pályafutásuk során fejlesztettek már többek között a szuvidáló gépeket, hőmérőket és különféle mérlegeket, egyszer pedig még Jamie Oliver is rendelt tőlük konyhai kütyüket. Ami az otthoni főzést illeti, a hobbiszakácsok rendre belefutottak abba a problémába, hogy valahányszor egy új receptet vagy technológiát próbáltak ki, a hőmérséklet ismerete és szabályozása nélkül nehezen készülhetnek kifogástalan ételek. Ahogy abból is besokalltak, hogy a főzéshez túl sok egyfunkciós konyhai eszközre van szükség, amik ráadásul rengeteg helyet elfoglalnak.
A megoldást ezért egy olyan főzőlapban látták, ami egyrészt teljes kontrollt biztosít a konyhai folyamatok felett, másrészt korlátlan lehetőséget nyújt a konyhai kísérletezésre, nem utolsó sorban pedig kis helyen - így akár a fiókban vagy a polcon - is elfér. A Njori Tempo valóban ilyen lett, vagyis könnyen szállítható, és akár a polcon is tárolható. Ízléses megjelenése mellett a fejlesztők arra is ügyeltek, hogy a felhasználók az eszköz tartozékait és kábeleit is egy dizájnos parafa tokban tárolhassák, ami megkönnyíti az ételkészítés folyamatát, és olyan macerás eljárásokat tesz lehetővé a konyhában, amelyeket csak éttermekben alkalmaznak.
A Njori Tempót úgy tervezték, hogy bármilyen felületen használható legyen: a felhasználónak nincs más dolga, mint a főzőlap közepén található mágneses, tekerhető gombbal "átvegye az irányítást", az ugyanis egy hőmérséklet-érzékelőn keresztül szabályozza a serpenyő hőmérsékletét. (Ezzel választható ki az ételkészítés módja is.) A hőmérséklet-érzékelő folyamatosan ellenőrzi a főzőedény hőmérsékletét főzés közben, illetve
autonóm módon szabályozza, hogy mennyi energia kell a kívánt hőmérséklet fenntartásához.
Az eszközbe továbbá beépítettek egy mérleget is, ami főzés közben is működik, a fogás elkészültekor pedig segít pontosan elosztani az adagokat. A Njori Tempo emellett képes szuvidálni is - alacsony hőmérsékleten, hosszabb ideig hőkezelni - az ételt, ezáltal omlós és ropogós húsok készülhetnek még a legparányibb konyhában is. A szett része egy, az edény falára rögzíthető szonda is, ami az olajban sütés közben is figyeli a hőmérsékletet, és automatikusan korrigál, ha a felhasználó belehelyezi a hideg hozzávalókat. Feltalálói szerint ez a titka például a tökéletes fánk elkészítésének.
A szakemberek a Kickstarteren keresnek támogatókat a konyhai eszköz gyártására, cikkünk írásának pillanatában száznyolcvankétezer-hatszáztíz dollárnál járnak. Aki szeretne kedvezményesen megkaparintani egy Njorit, az most, az Early Bird akció keretében kétszázharminckilenc fontért (kerekítve százezer forintért) megteheti. Ám az ára később nagyot ugrik, egészen háromszázötvenkilenc fontra (körülbelül száznegyvenötezer forintra.)
(Fotók: Njori via Kickstarter)