Ez a legnagyobb különbség a Signal és a Telegram között

2024 / 08 / 31 / Pőcze Balázs
Ez a legnagyobb különbség a Signal és a Telegram között
Miközben kiderült, hogy mivel vádolják a Telegram nemrég letartóztatott alapítóját a francia hatóságok, a Signal nevű titkosított üzenetküldő alkalmazás elnöke interjút adott, amelyben rávilágított a két, gyakran összevetett program közti legnagyobb különbségre.

Négy éve, amikor az Európai Bizottság hivatalosan is a Signalt javasolta üzenetküldésre, egyértelművé vált, hogy a technohippik által elindított, ingyenes, adományokból működő program révbe ért. Amint arról a Rakétán beszámoltunk, Moxie Marlinspike Signal-alapító, a különc, raszta anarchista már iskolásként játékprogramokat írt, tizenévesen belógott egy kiberbiztonsági konferenciára, középiskola után hajléktalanként élt a Szilícium-völgyben, majd végül csak sikerült állást találnia a technológiai szektorban. Pár évvel később már ő vezette a Twitter biztonsági csapatát, majd a Google, a Facebook és a WhatsApp is az általa írt Signal alapjaira építette rá saját titkosítási megoldásait. A Signalt mára százmilliók használják önálló alkalmazásként, és mivel a tulajdonosa nem egy csapat magánszemély vagy egy vállalat, hanem egy nonprofit szervezet, ezért annak az elnöke, Meredith Whittaker adott interjút a Wirednek tizedik évfordulójuk alkalmából.

Ebben Whittaker kifejtette, hogy hogyan lehetséges, hogy a Signal a Franciaországba költözést mérlegeli, miközben pont ott tartóztatták le a konkurensüknek tartott Telegram alapítóját, Pavel Durovot.

"A Telegram és a Signal nagyon különböző alkalmazások, nagyon különböző felhasználási módokkal. A Telegram egy közösségi média alkalmazás, amellyel egy egyén milliókkal kommunikálhat egyszerre, és nem biztosít semmilyen komoly magánszféra-védelmet, vagy két végpont közötti, end-to-end titkosítást (csak a kétszemélyes beszélgetésekben, egy-egy eszközön, ha külön bekapcsoljuk a funkciót - a szerző). A Signal kizárólag egy privát és biztonságos kommunikációs alkalmazás, amely nem kínál közösségi média funkciókat." - fogalmazott a vezető, akiről az interjúból az is kiderül, hogy rosszabbul keres több fejlesztőjénél, mert, mint mondja, a legjobbakkal akarnak együttműködni, ám üzletrészt nem tudnak nekik adni, hiszen nem vállalkozásként működnek. Whittaker szerint muszáj nyitva tartaniuk a szemüket, részben a közelgő amerikai választások miatt, hogy olyan székhellyel működjenek, ahol támogatják a titkosítást. Ebben pedig szerinte még az EU is megosztott, hiszen míg a németeknél ezt kötelezővé tennék, a spanyolok aláásnák azt.

Az interjú megjelenésével nagyjából egy időben kiderült, hogy mivel vádolják a hatóságok Pavel Durovot, a Telegram vezérigazgatóját. Amint arról korábban beszámoltunk, a férfit múlt szombaton vették őrizetbe egy párizsi repülőtéren. "Online platform létrehozása azzal a céllal, hogy szervezett csoportok illegális tranzakciókat hajthassanak végre"; "a hatóságokkal való kommunikáció megtagadása"; illetve "titkosított szolgáltatások nyújtása bejelentés és tanúsítvány nélkül" - ezeket vizsgálják a hatóságok Franciaországban a Telegrammal kapcsolatban. A cég visszautasítja a vádakat. Ugyanakkor azt írják a GYIK-oldalukon, százezres csoportok és milliós csatornák ide vagy oda, hogy "minden Telegram chat és csoportos chat privát a résztvevők között. Semmilyen, ezekkel kapcsolatos kéréssel nem foglalkozunk", annak ellenére, hogy korábbi hírek alapján több illegális szervezet használta a programot. Vagyis lehetséges, hogy a hatóságok, törvényhozók elnézőbbek egy olyan alkalmazással, ami teljesen titkosított, de ezer főnél többet nem enged egyszerre kommunikálni egymással, mint egy olyannal, ami jobban beleláthat a chatekbe, ám nem válaszol a hatóságok megkereséseire.


Elektromos autó töltők készletről, már 169 000 Ft-tól a DUNA WATT-tól! Töltsd otthon gyorsan és biztonságosan elektromos autódat 11kW-os, vagy 22kW-os töltőinkkel!
Fedezd fel a Duna Watt és Sunnic töltőinket! Magas minőség, intelligens funkciók, és egyszerű telepítés. Kattints és találd meg a számodra legmegfelelőbb EV töltőt lakossági és üzleti felhasználásra!
Az első, 360 fokban látó, infravörös, elhajítható taktikai kamera mintha egy videojátékból érkezett volna
Az első, 360 fokban látó, infravörös, elhajítható taktikai kamera mintha egy videojátékból érkezett volna
Az eszköz mintha a Metal Gear sorozatból vagy a Splinter Cell játékokból gurult volna elő, ám ha ezt még a SPOT robotkutyával kombinálják, akkor bepillantást nyerhetünk abba a jövőbe, ami már a jelen eszközeinek az integrációiból kezd kibontakozni. Jövőre már kapható is.
Az emberi gondolkodást utánozza az OpenAI új mesterséges intelligenciája
Az emberi gondolkodást utánozza az OpenAI új mesterséges intelligenciája
A GPT-o1 alaposabban dolgozik, ám egyelőre még a cég vezetője szerint is "hibás és korlátozott"
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.