Ez a lezuhant ufóról készült videó tökéletesen előrejelzi, mivel nézünk szembe 2025-ben

2025 / 01 / 04 / Bobák Áron
Ez a lezuhant ufóról készült videó tökéletesen előrejelzi, mivel nézünk szembe 2025-ben
A "sokkoló ufóbaleset Arizonában" című videó teljes egészében mesterséges intelligenciával készült, de a felületes szemlélő számára ez nem feltétlenül magától értetődő.

Bár az AI nyomait alapvetően nem nehéz kiszúrni a felvételen, hiszen az "ufó" mérete és alakja minden vágásnál változik, a készítők számos aprósággal tették hitelesebbé a felvételt, amely a folyamatos mozgással, a zoomolásokkal és a mikrofonba fújó széllel tényleg olyan benyomást kelt, mintha valaki egy telefonnal rögzítette volna.

Nem csoda, hogy a Redditen több felhasználó is megkérdőjelezte, hogy a videó tényleg AI-jal készült, amiben persze annak is van némi szerepe, hogy az azt közzétevő Sybervision sem az Instagramon, sem a YouTube-on nem jelezte, hogy a felvétel nem valódi. Ez már csak azért is problémás, mert az USA-ban az elmúlt hetekben azonosítatlan drónok tartották izgalomban a közvéleményt, egy ilyen felfokozott helyzetben pedig az emberek (egy része) vélhetőleg kevésbé lesz kritikus, ha egyszer csak tényleg előkerül egy videó egy lezuhant eszközről.

Ez pedig nem sok jót ígér a jövőre nézve, hiszen az AI-jal készült, szenzációs felvételek igencsak nagy karriert tudnak befutni a közösségi médiában, a szóban forgó videóra például az Instagramon eddig mintegy 700 ezer lájk érkezett, ami alsó hangon is több millió megtekintést feltételez. Hasonló minőségű videókat pedig egyáltalán nem nehéz készíteni, hiszen az olyan eszközök mellett, mint a már ma is szabadon hozzáférhető Kling AI vagy RunwayML, hamarosan az OpenAI által fejlesztett Sora és a Google Veo 2-je is nyilvánosan elérhető lesz.

Emiatt igencsak valószínű, hogy 2025-ben a videómegosztó és közösségi oldalakat minden eddiginél nagyobb számban fogják majd ellepni a valóságtól egyre inkább megkülönböztethetetlen videók, ami minden bizonnyal kivált majd egy ellentétes hatást is, hiszen akármilyen valódinak is tűnik egy felvétel, arra mindig rá lehet majd fogni, hogy mesterséges intelligenciával készült.

Hat technológiai bukás, ami még a Holdról is látszott A világ első hajlítható kijelzős okostelefonját bemutató Royole néhány napja végleg lehúzta a rolót, ám a technológiai innovációk történetében közel sem ők voltak az elsők, akiknek egy jó (vagy legalábbis annak tűnő) ötlettel is sikerült csúfosan elbukniuk.


Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
A modern csillagvizsgálók ma már igazi élményközpontokként működnek, ahol a tudomány és a szórakozás tökéletes harmóniában találkozik, így nem csak a csillagászat iránt mélyebben érdeklődőknek nyújtanak izgalmas kikapcsolódást, de a családi programoknak is ideális célpontjai lehetnek.
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Cikkünkben bemutatjuk a magyarországi diákmunka-piac helyzetét, a vonatkozó szabályozásokat, az adózási tudnivalókat, valamint a diákmunka előnyeit és a munkahelyválasztás szempontjait.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.