Megérkezett az OpenAI következő nagy dobása, a Sora

2024 / 12 / 10 / Bobák Áron
Megérkezett az OpenAI következő nagy dobása, a Sora
A ChatGPT-t is fejlesztő cég videógenerátora hétfőn vált nyilvánosan elérhetővé, de az Európai Unióban még kicsit várni kell rá.

Az OpenAI idén februárban jelentette be a Sora nevű videógenerátorát, amely puszta szöveges utasítások alapján képes teljesen egyedi mozgóképeket létrehozni. Az alkalmazás eddig csak egy szűk kör számára volt elérhető (akik közül volt, aki ki is szivárogtatta azt), de Sam Altman cége hétfőn végre nyilvánosan is elérhetővé tette a szolgáltatást azok számára, akik rendelkeznek ChatGPT előfizetéssel.

Hogy a Sora a saját területén ugyanakkora siker lesz-e, mint a ChatGPT, azt még nem lehet tudni, mindenesetre tény, hogy az OpenAI a halogatással elég rendesen magára húzta a konkurenciát: a Sora februári bejelentése óta többek között a Kling AI, a Dream Machine és a RunwayML Gen-3 Alpha is nyilvánosan elérhetővé vált, amelyekkel szintén rendkívül jó minőségű videókat lehet generálni, azonban a felhasználók által eddig közzétett videók alapján az nyilvánvaló, hogy az OpenAI videógenerátora így is a legjobbak közé tartozik.

A Sora Turbo a ChatGPT Plus valamint Pro előfizetők számára érhető el, akik tokenekért cserébe generálhatnak videókat legfeljebb 20 másodperces hosszúságban és Full HD felbontásban. A havi 20 dollárért elérhető ChatGPT Plus előfizetők havonta 1000 tokent kapnak, ami az OpenAI tájékoztatása szerint 50 darab, 420p-s felbontású videó generálására elegendő, míg a frissen bejelentett, 200 dolláros havidíjért elérhető Pro előfizetéssel 10000 token jár, amivel 500 darab, 20 másodperc hosszúságú Full HD videót lehet generálni. A Pro előfizetőknek emellett rendelkezésükre áll az úgynevezett "nem prioritizált" videógenerálás is, ami azt jelenti, hogy ugyan sokkal lassabban, de akármennyi videót készíthetnek a Sorával.

A szolgáltatás a szöveges leírások mozgóképpé alakítása mellett számos más érdekes funkcióval is rendelkezik, például a meglévő felvételeinket is átfazonírozhatjuk vele, emellett arra is képes, hogy két, egymástól független videóból hozzon létre egy mozgóképet.

Bár a Sora a legtöbb esetben valóban zseniális, a valóságtól szinte megkülönböztethetetlen videókat készít, ahogy arra Marques Brownlee rámutatott, néhány esetben azért eléggé mellé tud nyúlni a fizikával, így a végeredmény átmegy szürreálisba.

Ahogy azt már előre tudni lehetett, a Sora az Európai Unió országaiban és Nagy-Britanniában egyelőre nem elérhető, és bár az OpenAI ennek okaira nem tért ki, a háttérben valószínűleg ugyanaz áll, mint például a ChatGPT Speciális Hang mód vagy az Apple Intelligence csúszásának az esetében, vagyis hogy a szigorúbb jogszabályok miatt a cégek az EU-ban óvatosabban vezetik be az új termékeiket.

Valós időben generál játszható videójátékokat a Google mesterséges intelligenciája A Genie 2-nek elegendő egy kép és egy rövid szöveges utasítás, hogy a mai videojátékokhoz hasonló minőségű, játszható demókat hozzon létre.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
A modern csillagvizsgálók ma már igazi élményközpontokként működnek, ahol a tudomány és a szórakozás tökéletes harmóniában találkozik, így nem csak a csillagászat iránt mélyebben érdeklődőknek nyújtanak izgalmas kikapcsolódást, de a családi programoknak is ideális célpontjai lehetnek.
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Cikkünkben bemutatjuk a magyarországi diákmunka-piac helyzetét, a vonatkozó szabályozásokat, az adózási tudnivalókat, valamint a diákmunka előnyeit és a munkahelyválasztás szempontjait.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.