Kentucky állam Laurel megyéjében, az I75-ös autópályán haladva egy férfi arra lett figyelmes, hogy egy lány a tenyerét mutatja felé, kitartott hüvelykujjal, majd azt a tenyere belseje felé fordítja, végül ráhajtja a többi ujját. A sofőrnek valahonnan ismerős volt a gesztus. Rövid idő alatt rájött, hogy a TikTokon találkozott vele, és azt jelenti, hogy az illető segítségre szorul, ezért értesítette a rendőrséget és követni kezdte az autót - írja a Gizmodo. Végül kiderült, hogy a hatvanegy éves elkövető két államnyi, többszáz mérföldes távolságból vitte el a lakhelyéről a fiatal lányt, majd elindult vele vissza, miután a rokonai kifogásolták az esetet, és a lány életkorát.
A Kanadai Nők Alapítványa a világjárvány alatt fejlesztette ki ezt az egyszerű gesztust azért, hogy az otthon ragadt, így a családon belüli erőszakkal szemben a szokottnál is védtelenebb nők némán segítséget tudjanak kérni, akár egy Zoom hívás alatt is. A szervezet korábban a kampányhoz még külön eszköztárakat is készített, amelynek elemeit a közösségi médiában oszthatták meg a felhasználók; hiszen egy ilyen ötlet csak akkor működik, ha a veszélyben élők tudják, hogy létezik a jelzés, és használják is, míg az ismerőseik felismerik, amit látnak, és tudják, hogy segíteniük kell. A TikTokon a "Signal for help" kifejezésre keresve rengeteg videót találni, amelyben az ötletről és a gesztusról beszélnek a felhasználók. Egy amerikai áldozatvédelmi szervezet adatai szerint minden negyedik nő és minden kilencedik férfi volt már kapcsolaton belüli erőszak áldozata.
Aki szeretné, a kanadai alapítvány Facebook oldalán és weboldalán szerezhet további információkat és megosztható tartalmakat a kézjellel kapcsolatban.
(Fotó: Canadian Women's Foundation)
A TikTok segítségével küzd a netes bántalmazás ellen az UNICEF
A #sértőhangok megjelöléssel ellátott videós tartalmakat már több, mint 1.5 millióan látták. A kampányról és a cyberbulling jelenségéről beszélgettünk a szervezőkkel.
Egy 17 éves lány úgy próbálta kijátszani a kínai cenzúrát, hogy sminkelős videónak álcázva beszélt az elkülönítő táborokról
Ferira Aziznak néhány órával később letiltották a fiókját, állítólag nem ezért.
Hogyan tegyük biztonságossá a TikTokot gyerekeink számára?
Egyelőre nagy a homály akörül, hogy mi történik az egyik legnépszerűbb, rövid videók megosztására létrejött alkalmazással az Egyesült Államokban a választások után, de a vállalat immár az egész világon elérhetővé tette azt az opciót, mellyel a szülők korlátozhatják gyerekeik hozzáférését az alkalmazáshoz. Mutatjuk hogyan is működik ez.