Ez a TikTokról tanult kézjel mentett meg egy elrabolt tinédzsert

2021 / 11 / 10 / Pőcze Balázs
Ez a TikTokról tanult kézjel mentett meg egy elrabolt tinédzsert
Az Egyesült Államokban egy hatvanegy éves férfi elrabolt egy tizenhat éves lányt. A tinédzser az autópályán próbált segítséget kérni a többi autóstól, egy, a TikTokon látott kézjel segítségével.

Kentucky állam Laurel megyéjében, az I75-ös autópályán haladva egy férfi arra lett figyelmes, hogy egy lány a tenyerét mutatja felé, kitartott hüvelykujjal, majd azt a tenyere belseje felé fordítja, végül ráhajtja a többi ujját. A sofőrnek valahonnan ismerős volt a gesztus. Rövid idő alatt rájött, hogy a TikTokon találkozott vele, és azt jelenti, hogy az illető segítségre szorul, ezért értesítette a rendőrséget és követni kezdte az autót - írja a Gizmodo. Végül kiderült, hogy a hatvanegy éves elkövető két államnyi, többszáz mérföldes távolságból vitte el a lakhelyéről a fiatal lányt, majd elindult vele vissza, miután a rokonai kifogásolták az esetet, és a lány életkorát.

Kanadából érkezett a segítség

A Kanadai Nők Alapítványa a világjárvány alatt fejlesztette ki ezt az egyszerű gesztust azért, hogy az otthon ragadt, így a családon belüli erőszakkal szemben a szokottnál is védtelenebb nők némán segítséget tudjanak kérni, akár egy Zoom hívás alatt is. A szervezet korábban a kampányhoz még külön eszköztárakat is készített, amelynek elemeit a közösségi médiában oszthatták meg a felhasználók; hiszen egy ilyen ötlet csak akkor működik, ha a veszélyben élők tudják, hogy létezik a jelzés, és használják is, míg az ismerőseik felismerik, amit látnak, és tudják, hogy segíteniük kell. A TikTokon a "Signal for help" kifejezésre keresve rengeteg videót találni, amelyben az ötletről és a gesztusról beszélnek a felhasználók. Egy amerikai áldozatvédelmi szervezet adatai szerint minden negyedik nő és minden kilencedik férfi volt már kapcsolaton belüli erőszak áldozata.

Aki szeretné, a kanadai alapítvány Facebook oldalán és weboldalán szerezhet további információkat és megosztható tartalmakat a kézjellel kapcsolatban.

(Fotó: Canadian Women's Foundation)

További cikkek a témában:

A TikTok segítségével küzd a netes bántalmazás ellen az UNICEF A #sértőhangok megjelöléssel ellátott videós tartalmakat már több, mint 1.5 millióan látták. A kampányról és a cyberbulling jelenségéről beszélgettünk a szervezőkkel.
Egy 17 éves lány úgy próbálta kijátszani a kínai cenzúrát, hogy sminkelős videónak álcázva beszélt az elkülönítő táborokról Ferira Aziznak néhány órával később letiltották a fiókját, állítólag nem ezért.
Hogyan tegyük biztonságossá a TikTokot gyerekeink számára? Egyelőre nagy a homály akörül, hogy mi történik az egyik legnépszerűbb, rövid videók megosztására létrejött alkalmazással az Egyesült Államokban a választások után, de a vállalat immár az egész világon elérhetővé tette azt az opciót, mellyel a szülők korlátozhatják gyerekeik hozzáférését az alkalmazáshoz. Mutatjuk hogyan is működik ez.


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
Meglepő, de a covid-fertőzés során kialakult immunválasz igen ígéretes lehet a rákkutatásban: a súlyos fertőzés hatására ugyanis elkezdtek visszahúzódni a legmakacsabb daganatok is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.