Bár a gepárd farkának tömege csupán az állat teljes testtömegének két százalékát teszi ki, mégis nagyban segíti a gyors manőverezésben az állatot, ha farkát ügyesen lóbálja. Ez a felismerés vezette a pittsburghi Carnegie Mellon Egyetem mérnökhallgatóit abban, hogy egy kis tömegű, de precízen mozgatható "farkat" szereljenek egy kis négylábú robotra. A gép ugyan sem kecsességben, sem sebességben nem versenyezhet a gepárddal, de az eredmények megmutatták, hogy vannak lehetőségek a farokkal felszerelt robotokban.
A robot ugrás után a földet érést a farka mozgatásának légellenállást növelő hatásával tompíthatja és irányíthatja is a talajfogást. A jó ritmusban történő farkcsóválás energiatakarékosabb mozgást eredményezhet és egyenetlen terepen segít a megbotlások kiküszöbölésében is.
A kutatás legfontosabb eredménye, hogy bizonyította: a mechanikában eddig is gyakran alkalmazott nagy tehetetlenségű kiegyensúlyozó elemekkel szemben egy könnyű, gondosan leprogramozott mozgású, antennaszerű farok is hatásos lehet. Nagyon drukkolunk a fejlesztőknek, hogy a Boston Dynamics is felfigyel a munkájukra: csodálatos dolog lenne, ha Spot kutya végre farkat is kaphatna!