Ha így teszünk, a jövőre nézve akár profitálhatunk is a karanténhelyzetből

2020 / 04 / 19 / Perei Dóra
Ha így teszünk, a jövőre nézve akár profitálhatunk is a karanténhelyzetből
A koronavírus életünk szinte minden területére hatással van. A munkánkra, szabadidős tevékenységeinkre, a családi rutinra. Sok esetben nagy kihívást és nehézséget jelentenek ezek a változások, de azért olyat is találunk, aminek biztosan jót tesz a maradj otthon mozgalom. Például pénzt spórolhatunk.

„Fontos bevonni az egészen kicsi gyerekeket is és beszélgetni velük arról, ami körülöttünk történik. Gondolkodjunk együtt a pénzügyekről is, hiszen nemcsak mindennapi ügyeink intézést, hanem a családi költségvetésünket is jelentősen átszabja a koronavírus-járvány. Jó, ha a példákat az ő életükből hozzuk, biztosan meg fogják érteni. Ha korábban velük jártunk a boltba, most írjunk bevásárlólistát! Állítsuk össze a heti menüt, jegyezzük fel, hogy melyik napra mit kell venni hozzá és számoljuk ki együtt, hogy az mennyibe fog kerülni. Ez egy jó közös program lesz, ugyanakkor nagyon sokat tanít majd az előrelátásról, tudatos vásárlásról és pénzkezelésről is gyermekünknek” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő zsűrielnöke. A pénzügyi vetélkedő szervezői szerint rengeteg dolgot tanulhatnak a gyerekek szüleiktől ebben a rendkívüli helyzetben:

a legfontosabb érték a tudatosság, amelyben most mindannyian közösen fejlődhetünk.

Ezért összegyűjtöttek néhány tippet, amit érdemes a gyerekekkel együtt átgondolni, beszélgetni róla.

Ne legyen tabu téma a fizetés: sokan nem szeretik megosztani még családon belül sem a fizetésüket, pedig ez egy nagyon fontos lépés ahhoz, hogy gyermekünk reális képet kapjon a pénz értékéről és az álomfizetésről alkotott kép is közelebb kerülhessen a valósághoz.

Vessük össze az előző hónap bevételeit és kiadásait a mostanival: azt is érdemes együtt megnézni, hogy az előző hónapban bevételeinkből mennyit és mire költöttünk, mik a kötelező kiadásaink és milyen tételek voltak csak kedvtelésből elköltött vagy váratlan kiadások. Ha ezekkel készen vagyunk, gondoljuk át ugyanígy ezt az új helyzetet is, mire költünk most és mire nem. Tekintsük át együtt, hogy mi adhatja a kettő közötti különbéget és hogy gyermekünk szerint melyik hónapban gazdálkodtunk ügyesebben a pénzzel.

Határozzunk meg együtt egy közös célt: mivel a karantén hetei alatt nincsenek iskolai kiadások (menza, programok), nem járunk szórakozni (mozi, színház, étterem, egyéb programok), nem utazunk, ezért csak a legszükségesebb kiadások maradnak a listánkon. Tűzzünk ki gyermekekkel közösen egy célt, amire az otthon töltött idő alatt gyűjthetünk. Ezzel enyhíthetjük a lemondott és elmaradt programok hiányát is.

(Fotó: Pixabay)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Tíz évvel ezelőtt történt az egyik legmegrázóbb emberrablási eset
Tíz évvel ezelőtt történt az egyik legmegrázóbb emberrablási eset
A Boko Haram terroristacsoport 2014. április 14-én rabolt el 276 diáklányt egy középiskolából és sokan közülük azóta sem kerültek elő.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.