A Vodafone Magyarország Alapítvány idén negyedik alkalommal hirdeti meg a Vodafone Digitális Díjat, aminek keretében olyan projektekkel lehet jelentkezni a 15 millió forint összdíjazású pályázatra, amelyek valamilyen gyakorlati módon a társadalom fejlődését segítik elő. Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország Zrt. vezérigazgatója online sajtótájékoztató keretében elmondta: az idei év különleges abból a szempontból, hogy az eddig is nagy szerepet kapó fenntarthatóság még hangsúlyosabbá válik, de minden olyan pályázatot várnak, amelyek a digitális innovációkkal a társadalom legsürgetőbb problémáira, kihívásaira nyújtanak megoldást.
Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Digitalizációért Felelős Helyettes Államtitkára, a Vodafone Digitális Díj zsűrijének elnöke azt is kiemelte (és ez fontos lehet a jelentkezők szempontjából), hogy nem ötleteket díjaznak majd, hanem konkrét, kiforrott és életképes terveket. Charaf Hassan, a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi elnöke hozzátette, a díj odaítélését megelőző értékelés során elsősorban a társadalmi hasznosságot fogják keresni a projektekben, ez fog a legnagyobb súllyal latba esni a kiválasztás alatt.
A pályázati feltételeket Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese mutatta be részletesen. A következő három kategóriában lehet pályázatokat benyújtani:
A pályázók lehetnek magánszemélyek és non-profit vagy forprofit szervezetek is, de fontos, hogy nem csak azokkal a termékekkel és szolgáltatásokkal lehet jelentkezni, amelyek még nem jelentek meg a piacon, hanem azokkal is, amelyek már bevezetésre kerültek és működnek, viszont tovább szeretnék fejleszteni őket a pályázók. Egy személy vagy szervezet több pályázatot is benyújthat, erre mától egészen 2022 március 10-éig van lehetőség a Vodafone Digitális Díj pályázati felületén. A további feltételeket a Vodafone honlapjáról letölthető dokumentumban olvashatjuk, a kiválasztásról pedig a hét tagú zsűri dönt: Orbán Anita, Charaf Hassan és Solymár Károly Balázs mellett L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója, Bereczki Anna, a SMAPP LAB Kft. társalapítója, Pete Gábor, a Vodafone Magyarország IoT és Konvergens Megoldásaiért Felelős Szakértékesítési Igazgatója és Zsiborás Gergő, a Forbes Magyarország vezető szerkesztője.
A korábbi nyertesek között olyan, azóta már széles körben használt termékeket és szolgáltatásokat fejlesztő cégek találhatóak, mint a pedagógusok legjobb barátját, az önjavító feladatlapokat készítő Redmenta, vagy a korábban már általunk is bemutatott SignAll, amely olyan automatikus jelnyelvi fordítórendszert készít, ami nem csak a siketek és nagyothallók társadalmi beilleszkedését, hanem a halló emberek jelnyelvtanulási lehetőségeit is elősegíti.
(Fotó: Getty Images/SOPA Images)