Európát elkerüli a világ jelenlegi legjobb kamerával felszerelt telefonja

2022 / 03 / 28 / Bobák Áron
Európát elkerüli a világ jelenlegi legjobb kamerával felszerelt telefonja
Bár a Huaweitől való különválása óta a Honor már számtalan telefont bemutatott, a középkategóriás Honor 50 kivételével a nemzetközi piacra nem jutottak el a készülékeik. A Honor Magic 4-sorozattal ez hamarosan megváltozik, igaz, a márka hazai rajongóinak legalább az egyik szeme így is sírni fog.

George Zhao, a vállalat vezérigazgatója március elején beszélt a Honor idei céljairól, többek között arról, hogy 2022-ben szeretnék a duplájára növelni az eladott készülékeik számát. Ennek jegyében a világ több országában is elkezdik árulni a Honor N, X és Magic szériákat is, így számíthatunk rá, hogy ezek a telefonok előbb-utóbb Magyarországra is eljutnak.

Mi tagadás, a márka "feltámadásából" Magyarországon eddig nem sokat érzékelhettek a rajongók. Noha a Huaweitől való tavalyelőtti különválással a gyártó felszabadult az amerikai kereskedelmi embargó jelentette korlátozások alól, így újra hozzájutnak az 5G-s chipekhez és a Google szolgáltatásait is használhatják a telefonjaikon, a készülékeik a nemzetközi piacra mindeddig nem igazán jutottak el. A csúcskategóriás Honor Magic 3 kilenc hónappal a bemutatója után sem kapható Magyarországon, mint ahogy a decemberben bemutatott Honor 60 és Honor X30 sem, de a Honor 50 is csak egy hazai mobilszolgáltató kínálatában található meg jelen állás szerint.

Bár ez a stratégia elsőre furcsának tűnhet, a Honornak eléggé kifizetődött, hogy az elmúlt egy évben főként Kínára koncentráltak: miután 2021 elejére a részesedésük mindössze 5 százalékra olvadt a hazai piacukon, az év utolsó negyedévére ezt 17 százalékra sikerült feltornázniuk, amivel Kínában az eladott készülékek darabszámát tekintve a második legnagyobb brandnek számítottak az Apple mögött, megelőzve az Oppót, a Vivót és a Xiaomit is.

A Honor a február végén kezdődő barcelonai Mobil Világkiállításon mutatta be a legújabb csúcskategóriás telefonjait, a Honor Magic 4-et és a Magic 4 Prót, amit nem sokkal később követett a még ezeknél is valamivel jobban felszerelt Magic 4 Ultimate. Ahogy azt a tavalyi Magic 3-széria esetében már láthattuk, a gyártó radikálisan szakított a korábbi irányvonallal, és a kedvező ár helyett ezúttal is arra mentek rá, hogy erőből nyomják le a konkurenciát, ami a Magic 4 Ultimate esetében legalább egy területen valószínűleg sikerült is nekik: az okostelefonok kameráját szigorú szakmai szempontok szerint értékelő DxOMark toplistáján jelenleg már ez a telefon foglalja el az első helyet, megelőzve a Huawei, az Apple és a Samsung legújabb készülékeit is.

A Honor a hajlítható kijelzős készülékek piacán is nekimegy a konkurenciának A nagy feltámadást bemutató Honor megjelenése a hajlíthatók piacán végleg beindíthatja az eddig is egyre komolyabb számháborút, aminek a felhasználók csak örülhetnek - igaz, egyelőre leginkább Kínában.

Hogy a DxOMark értékelése mennyire reális, arról személyesen valószínűleg nem lesz lehetőségünk meggyőződni, hiszen az Ultimate verziót kizárólag a kínai piacon vezeti be a Honor, európai forgalmazásról egyelőre nincsenek hírek. Pedig a specifikációja alapján az Ultimate valóban nem mindennapi kamerarendszert kapott: a telefon hátlapján körkörösen elrendezve egy 50 megapixeles főkamerát, egy 64 megapixeles nagy látószögű kamerát és egy szintén 64 megapixeles, periszkópos telefotó lencsét találunk, ami 3,5x-ös optikai zoomra és akár 100x-os digitális zoomra képes. Bár a főkamera a Galaxy S22 Ultrával ellentétben nem kapott optikai képstabilizátort, és a telefotó lencse optikai zoomja sem képes olyan nagyításra, mint a Samsung csúcskategóriás telefonjáé, ugyanakkor a Magic 4 Ultimate mindezek mellett rendelkezik egy 3D ToF mélységérzékelő szenzorral, valamint egy 50 megapixeles, úgynevezett "spectrum enchanced" kamerával is, amelyről a Honor sajtóközleménye a következőket írja: "Az 50 MP-es spectrum enhanced kamera, ami a HONOR első hajlítható csúcskészülékében, a Magic V-ben debütált, nagyobb színspektrum lefedésére képes. Kedvezőtlenebb körülmények közt is több részletet mutat meg, így kiválóan használható például ködben is."

A gyári adatok szerint a készülékre összességében sem lehet majd panasza a felhasználóknak, hiszen a Magic 4 Ultimate nagyjából minden tekintetben hozza, amit egy idei csúcstelefontól elvárhatunk: a készülékben a legújabb Snapdragon 8 Gen 1 processzor dolgozik, az LTPO OLED-kijelző 1 és 120Hz között tudja állítani a képfrissítés gyakoriságát, emellett IP68-as vízállóságot, UWB adatátviteli szabványt és nagy teljesítményű, 100 wattos gyorstöltési funkciót is találunk a telefonban az 50 wattos vezeték nélküli töltés mellett. A telefon kevés hiányossága között említhető, hogy videókat csak 4K felbontásban lehet vele készíteni, a legújabb Wi-Fi 6e helyett pedig csak Wi-Fi 6 szabványt találunk benne.

A valamivel korábban bemutatott Pro modell szinte mindenben megegyezik az Ultimate-tel, a különbség a két készülék között csupán annyi, hogy a Pro kamerarendszere kicsit visszafogottabb, többek között a fentebb már említett "spectrum enhanced" kamera is hiányzik belőle és a főkamera szenzora is kisebb. Ez a modell 12 mellett 8 GB RAM-mal és az Ultimate verziónál kisebb tárhellyel is elérhető lesz, csakúgy, mint a sima Magic 4, ami alacsonyabb felbontású kijelzővel, szerényebb kamerarendszerrel, gyengébb vízállósággal, kisebb teljesítményű (66 wattos) gyorstöltéssel és a vezeték nélküli töltés lehetősége nélkül kerül forgalomba.

A Magic 4-ről és Magic 4 Próról egyelőre annyit lehet tudni, hogy valamikor az év második negyedévében érkeznek majd meg Európába, meglehetősen borsos áron: a Magic 4 ára 900 eurótól indul, a Magic 4 Pro legolcsóbb verziója pedig 1100 euróba fog kerülni, és ahogy azt megszokhattuk, Magyarországon valószínűleg ehhez képest is egy magasabb árszintre számíthatunk majd.

(Fotó: Honor)

Ezekkel a telefonokkal veszi üldözőbe a Xiaomi az Apple-t A Xiaominak idén megvan rá az esélye, hogy a világ második legnagyobb mobilgyártójává váljanak, ebben pedig a most bemutatott Xiaomi 12 szériának is komoly szerepe lesz.


Robotlázadás zajlott le Kínában - egy robot megszöktetett tizenkét másikat
Robotlázadás zajlott le Kínában - egy robot megszöktetett tizenkét másikat
Úgy tűnik, hogy a robotforradalom elkezdődött, de az egész esemény valójában egy teszt volt.
Instant üzleti nyelvvizsga vagy bábeli zűrzavar: jövőre érkezik az automata szinkrontolmácsolás a Teams-be
Instant üzleti nyelvvizsga vagy bábeli zűrzavar: jövőre érkezik az automata szinkrontolmácsolás a Teams-be
De nem csak ezzel tenné hatékonyabbá az online megbeszéléseket a Microsoft.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.