Visszatért a Honor, de ez már egy egészen más telefon

2021 / 08 / 16 / Bobák Áron
Visszatért a Honor, de ez már egy egészen más telefon
A Honor lesz az új Huawei? Ha a Magic 3-szériából indulunk ki, akkor már tulajdonképpen az is.

A 2013-ban létrehozott Honor a Huawei leányvállalataként sokak szívébe férkőzött be a rendkívül kedvezően árazott telefonjaival csakhogy az amerikai kormány által a Huaweire 2019-ben kivetett kereskedelmi embargó őket is nehéz helyzetbe hozta. A tiltás miatt a Honor elmúlt években bemutatott telefonjain nem voltak elérhetők a Google szolgáltatásai (legfeljebb csak körülményesen), az embargó pedig az ellátási láncukban is komoly rést ütött.

A Huawei végül úgy oldotta meg ezt a helyzetet, hogy tavaly novemberben a Honort eladták egy sencseni vállalatok által létrehozott konzorciumnak, így a cég lekerült az amerikai kereskedelmi minisztérium tiltólistájáról. Ennek előnyei az elmúlt időszakban váltak egyre kézzelfoghatóbbá, hiszen a júniusban bemutatott Honor 50 után a vállalat múlt csütörtökön már egy igazi csúcskategóriás telefonról rántotta le a leplet a Magic 3-széria képében, ami már a legújabb Snapdragon processzorral érkezik, és a Google-szolgáltatások is elérhetőek rajta.

De amíg első ránézésre úgy tűnhet, hogy a dolgok visszatértek a megszokott mederbe, valójában a váltás nem is lehetne élesebb a Honor korábbi üzleti stratégiájához képest. Amíg a vállalat a Huawei almárkájaként rendre az anyavállalatéhoz hasonló, annál valamivel egyszerűbb telefonokat dobott piacra meglepően olcsón, addig a Magic 3-szériának már a legolcsóbb modellje is 900 eurótól indul, ráadásul elég valószínű, hogy a 317 ezer forintos ár valamivel tovább fog emelkedni a hazai piacon. Hogy a telefon mikortól és mennyiért lesz kapható itthon, azt egyelőre nem tudhatjuk, ugyanis a Honor legújabb telefonját - a Huawei P50-hez hasonlóan - elsőként csak Kínában dobják piacra, a nemzetközi forgalmazás pedig csak később indul.

A Honornak jó oka van így tenni, hiszen a kínai piacon a Huawei meggyengülésével jelentős harc indult meg a gyártók között, a piaci rést pedig a legújabb adatok szerint egyelőre senkinek sem sikerült betöltenie. 2021 második negyedévében az országban eladott telefonok száma a Canalys piacelemző szerint 17, míg az IDC adatai szerint 10 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbi eredményekhez képest, ami az IDC China kutatási igazgatója, Hszi Wang szerint arra utal, hogy "a Huawei által hagyott űrt egyelőre senki sem tudta teljesen befoltozni". A két piacelemző adatait a Counterpoint Research első negyedévre vonatkozó adatival összevetve az is látható, hogy a Honor a mélypont elérése után jelentős növekedést tudott felmutatni, hiszen az év első negyedévében regisztrált 5%-os részesedésükhöz képest a második negyedévben már 9%-os részesedésük volt a kínai piacon. Csao Ming, a cég vezérigazgatója július végén ennél is jobb eredményekről számolt be, amikor azt állította, hogy a Honor részesedése elérte a 14,6%-ot, amivel a harmadik legnagyobb gyártóvá váltak az országban. A CnTechPost szerint ez az adat a heti piaci részesedési adatokon alapul, de mivel a Honor nem osztott meg ennél több információt, így a hitelességét lehetetlen ellenőrizni.

A fenti adatok tükrében nem csoda, hogy a Honor minél előbb meg akart jelenni a kínai piacon az új telefonjával, ami tulajdonképpen ugyanazt a koncepciót követi, amit a Xiaominál is láthattuk az elmúlt időszakban: a Huawei gyenge eredményeire reagálva a Honor azonnal elindult a drágább, de kevesebb kompromisszumot követelő telefonok irányába, amivel vélhetőleg hatékonyabban tudják megszólítani a Huawei híveit.

A Huawei nyomában

Bár ahogy fentebb említettük, a Honor már teljesen különálló vállalat, a Magic 3-ról készült fotók alapján erre egész biztosan nem jönnénk rá: a telefon megjelenésre szinte kiköpött mása a tavaly bemutatott Huawei Mate 40 Prónak, még a kijelző mérete és felbontása, valamint az előlapi kamera elhelyezése is pontosan ugyanolyan. A széria mindhárom készüléke (Magic 3, Magic 3 Pro és Magic 3 Pro+) 6,76 colos, 2772x1344 pixeles felbontású AMOLED kijelzővel érkezik, ami 120Hz-es képfrissítésre képes és támogatja a HDR10+ szabványt is.

A hasonlóságok folytatódnak a hátlapi kamerarendszernél is, aminek az elrendezése szintén a Huawei tavaly ősszel bemutatott csúcstelefonját idézi, az 50 megapixeles főkamera pedig a Pro+ modell esetében ugyanolyan Sony IMX700-szenzort kapott, mint a Mate 40 Pro. Míg a sima Magic 3-nál emellett meg kell elégednünk egy 64 megapixeles monokróm és egy 13 megapixeles nagy látószögű lencsével, addig a Pro és Pro+ modelleknél már egy 64 megapixeles, teleszkópos telefotó lencsét is találunk, ami 3,5x-ös optikai és 100x-os digitális zoomra képes. A Pro+ modell esetében emellett a nagy látószögű kamera is 64 megapixeles, viszont a lézeres autofókusz és a 8K-s videófelvételi lehetőség ennél a modellnél is hiányzik. Szintén a Huawei Mate-szériából lehet ismerős a mozis videofelvételi mód, ami a gyártó szerint "mozifilmszerű 3D LUT mozifilm-minőségű színárnyalatokkal gazdagítja a felvételeket".

A készülékek közül a sima Magic 3 Snapdragon 888, míg a Pro és Pro+ verzió a legújabb Snapdragon 888+ processzorral érkezik, amivel a Honornak sikerült az egész világot beelőznie, hiszen ez az első olyan telefon, amiben ez a processzor megjelenik. A telefonban emellett elérhetők az olyan - ma már többnyire alapvetőnek számító - megoldások is, mint a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó, az 5G, Wifi 6 és a Bluetooth 5.2 adatkapcsolat, a sztereó hangszórók valamint a vízálló kialakítás, igaz, utóbbiból az olcsóbb modell csak IP54-es minősítéssel rendelkezik, míg a Pro és Pro+ modellek IP68-as por- és vízállóságot kaptak. A készülékek egységesen 4600 mAh-os akkumulátort kaptak, viszont különbség, hogy míg a Magic 3 csak vezetékes töltővel tölthető 66 wattal, addig a Pro és Pro+ modelleket vezeték nélkül is tölthetjük 50 wattos teljesítménnyel, és a fordított töltés lehetősége is rendelkezésre áll.

A Honor a tőlük megszokottnál jóval drágább telefonokkal tért vissza a nemzetközi vérkeringésbe, hiszen a 900 eurós Magic 3 mellett a Magic 3 Pro ára 1100, míg a Pro+ modellé 1500 eurótól indul. Ez akár jó stratégia is lehet, hiszen ahogy láttuk, az új telefonok annak ellenére is elég sok közös vonást hordoznak a Huawei készülékeivel, hogy a két cég útjai idő közben elváltak egymástól, így a Honornak jó esélye nyílik rá, hogy felszippantsák a korábbi anyacégük vásárlóit. A Honor ugyanakkor még nem lélegezhet fel teljesen, hiszen az embargó réme továbbra is ott lebeg a fejük felett. A Reuters alig néhány napja számolt be róla, hogy republikánus képviselők egy csoportja azzal a kéréssel fordult az USA kereskedelmi minisztériumához, hogy a Honort is tegyék fekete listára, ha pedig ez megtörténne, az ismét ellehetetlenítené az éppen csak talpra álló céget.

(Fotó: Honor)

További cikkek a témában:

Hajlítható kijelzős telefonra cserélte a Samsung a Note-szériát A Samsung a szokásos, augusztus eleji bemutatón az új Note-széria helyett ezúttal két hajlítható kijelzős telefont mutatott be - köztük egy olyat, ami az eddigiekhez képest szinte már olcsónak tűnik.

Átveheti a Xiaomi a Huawei helyét a mobilpiacon? A kiváló ár-érték arányú készülékeiről ismert Xiaomi a tavalyi évhez hasonlóan idén is egy olyan telefont mutatott be az év elején, aminek az ára alig marad el a nagy gyártók csúcskészülékeitől, azonban az Mi 11 esetében ennek már sokkal több értelme van.

Telefonokra is megérkezett a Huawei saját operációs rendszere, a HarmonyOS A Huawei nem kis fába vágta a fejszéjét, amikor úgy döntöttek, hogy a HarmonyOS-t telefonokra is elérhetővé teszik, de hogy mekkora szeletet hasíthatnak ki a Google tortájából, az nem csak rajtuk múlik.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Összehasonlítottuk a három legjobb, ingyenes mesterséges intelligenciát
Összehasonlítottuk a három legjobb, ingyenes mesterséges intelligenciát
A ChatGPT, a Gemini és a Claude a programjavaslatok és a bevásárlólista mellett még Petőfi Szeptember végénjét is kiegészítette nekünk.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.