A Honor a hajlítható kijelzős készülékek piacán is nekimegy a konkurenciának

2022 / 01 / 12 / Bobák Áron
A Honor a hajlítható kijelzős készülékek piacán is nekimegy a konkurenciának
A nagy feltámadást bemutató Honor megjelenése a hajlíthatók piacán végleg beindíthatja az eddig is egyre komolyabb számháborút, aminek a felhasználók csak örülhetnek - igaz, egyelőre leginkább Kínában.

A mobilpiacon ritka az olyan erőteljes feltámadás, mint amit a Honor produkált az elmúlt hónapokban: a Huaweitől tavaly különvált, ezzel pedig az amerikai Kereskedelmi Minisztérium által kivetett kereskedelmi embargó béklyójától is megszabadult gyártó a Google szolgáltatások visszatérésével és a Snapdragontól vásárolt processzorokkal jelentősen tudta növelni az eladásait, így Kínában a tavalyi harmadik negyedévben már a harmadik legnagyobb gyártónak számítottak az eladott telefonok darabszámát tekintve. A Huawei leányvállalataként indult Honornak egy komoly lemaradása volt a közvetlen konkurenciával szemben, ugyanis a Xiaomival és az Oppóval ellentétben nekik még nem volt táblagéppé szétnyitható telefonjuk, a Honor Magic V hétfői bemutatásával viszont ezt az adósságukat is törlesztették.

Bár hajlítható kijelzős telefonból egyelőre közel sem adnak el annyit, mint hagyományos csúcskategóriás készülékekből, a friss statisztikák egyértelműen kedvező jövőképet festenek a technológiának. Ahogy arról nemrég írtunk, a Samsung Z Fold és Z Flip sorozat nettó árbevételben már meg is előzhette a kivezetett Note-szériát, a szakértők pedig a következő években további meredek emelkedést várnak ebben a szegmensben. Nem véltelen, hogy az Apple-t kivéve mára az összes nagyobb gyártónak van valamilyen hajlítható kijelzős telefonja, amelyeknek az ára ezzel együtt kezd egyre inkább normalizálódni.

Míg a Samsung Galaxy Z Fold 3 több mint 700 ezer forintért jelent meg a magyarországi boltok polcain, addig a Xiaomi Mi Mix tavaly már 10 000 jüanos (vagyis kábé félmillió forintos) áron debütált a kínai piacon, az Oppo a Find N-nel pedig ennek is jelentősen alálicitált, amikor a decemberben bemutatott hajlítható telefonjuk indulóárát 7699 jüanra, vagyis alig több mint négyszázezer forintra lőtték be. Ami a felhasználók szempontjából jó hír, hogy Kínában az egyre szélesebb kínálatnak köszönhetően már meg is indult az árháború, hiszen a Xiaomi nemrég jelentősen csökkentette a készüléke indulóárát, így már 7000 jüanért, vagyis nagyjából 350 ezer forintért hazavihető.

A Honor ebből a szempontból a középárfolyamot lőtte be, hiszen a Magic V 9999 jüanért lesz kapható Kínában január 18-tól, de hogy ez az ár mennyivel fog megemelkedni, ha a telefon a nemzetközi piacra is eljut, azt egyelőre nem tudhatjuk. Bár a korlátozott elérhetősége miatt a telefon kipróbálására akár még hónapokat is várhatunk, a puszta specifikációja alapján a Magic V a hajlíthatók között egyáltalán nem tűnik túlárazottnak.

Ahogy azt megszokhattuk, a Honor is a Samsung által kijelölt úton indult el, vagyis ebben a telefonban is két különálló kijelzőt találunk: egy kisebb, 6,45 colos OLED kijelzőt a telefon előlapján, és egy nagyobb, 7,9 colos kijelzőt a belsejében, ami a közepén hajlik. A kisebb kijelző a Magic V esetében 2560x1080 pixeles felbontású és 120Hz-es képfrissítésre képes, vagyis a képaránya jóval közelebb áll a hagyományos okostelefonokéhoz, mint a Samsung Z Fold 3-é vagy a Xiaomi Mix Foldé, ugyanakkor jelentősen nagyobb, mint az Oppo Fin N-é. A belső kijelző 2272x1984 pixeles és 90Hz-es képfrissítésre képes, vagyis a képfrissítési rátája alacsonyabb, mint amit a Samsung hajlítható telefonjánál láttunk, viszont magasabb, mint a Xiaomi készülékénél. Méretben és tömegben a Honor szintén a középutat lőtte be, a 288 grammos Magic V valamivel nagyobb és nehezebb, mint a Samsung telefonja, ugyanakkor jócskán elmarad a 300 gramm feletti Mix Foldtól.

Ahogy az elvárható, a Honor készülékében már a legújabb Snapdragon 8 Gen1 processzort találjuk 12 GB RAM társaságában, verziótól függően 256 vagy 512 GB tárhellyel. A készülékben van wifi 6 és Bluetooth 5.2 is, viszont a Z Fold 3-tól eltérően nem vízálló, és a vezeték nélküli töltés lehetősége is hiányzik belőle. Ahogy azt a hajlítható kijelzős telefonoknál megszokhattuk, az ujjlenyomat-olvasó itt is a telefon oldalára, a bekapcsológombba került, a 4750 mAh-os akkumulátort pedig 66 wattos teljesítménnyel tölthetjük, ami ebben a kategóriában kiemelkedőnek számít.

Nagy kérdés a telefon kamerarendszere, ami jelentősen eltér a többi gyártóétól: a Magic V hátlapján három 50 megapixeles kamerát találunk, amelyek közül a főkamera lézeres autofókusszal is rendelkezik, ugyanakkor a készülékből hiányzik az optikai képstabilizátor és a telefotó objektív is. A másik 50 megapixeles kamera egy nagy látószögű lencsét kapott, míg a harmadik egy úgynevezett "spectrum enhanced" kamera, aminek a funkciója egyelőre nem tisztázott, így a lefordítására sem vállalkoznánk.

Bár a hajlíthatók piacán mostanra egészen jelentős kínálat sorakozott fel, ahogy azt fentebb már írtuk, a készülékek nagy része kizárólag Kínában kapható. A Honor egyelőre szintén nem nyilatkozott a nemzetközi forgalmazásról, de az európai vásárlók számára nem sok jót jelez, hogy bár korábban voltak róla hírek, a tavaly áprilisban bemutatott Xiaomi Mi Mix Fold például még ma sem kapható a kontinensen, így ezekhez a telefonokhoz nálunk egyelőre leginkább csak úgy lehet hozzájutni, ha megrendeljük őket Kínából - az eredetinél jóval magasabb áron.

(Fotó: Long Wei/Costfoto/Future Publishing via Getty Images)

Teljesen feje tetejére állt a mobilpiac az év végére A december-januári időszak éveken keresztül holtszezonnak számított a telefongyártók körében, az idei szezonban viszont szinte az összes nagyobb márka új csúcskategóriás telefonnal készülődik az új évre.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.