Játékipari veteránt igazolt a Netflix, jövőre érkezhetnek a videójátékok a platformra

2021 / 07 / 16 / Pőcze Balázs
Játékipari veteránt igazolt a Netflix, jövőre érkezhetnek a videójátékok a platformra
Csatlakozott a streaming óriáshoz a kilencvenes évek óta a szektorban dolgozó, legutóbb az Electronic Arts-nál, majd az Oculus-nál foglalkoztatott Mike Verdu. A hírek szerint már jövőre megérkezhetnek az első játékok a streaming óriáshoz.

Az Ars Technicán olvasható hír szerint Verdu lesz a vezetője a Netflix játékok kiadásával foglalkozó csapatának, több mint harminc évvel azután, hogy megalapította az első játékfejlesztő cégét, a Legend Entertainmentet, amit a ma Atariként működő GT Interactive vásárolt fel. Azóta az EA-nél a mobil játékok tartoztak hozzá, míg a Facebook tulajdonában lévő Oculus-nál ő felelt a virtuális valóságban (VR) játszható játékokat fejlesztő cégek felvásárlásáért.

Mit keresnének játékok a Netflixen?

A cégtől nem teljesen idegen az interaktív tartalmak gyártása. A népszerű Black Mirror sorozatnak is volt "Kaland, játék, kockázat" jellegű, részben irányítható epizódja, a Stranger Things-ből is készült játék, ám ami ennél is fontosabb, Reed Hastings vezérigazgató korábban leszögezte, hogy a Netflix nem médiavállalat, nem tech vállalat, hanem szórakoztatóipari vállalat. Két évvel ezelőtt egyenesen azt nyilatkozta, hogy nem a YouTube-tól, a Disney-től vagy az Amazontól félnek, hanem a Fortnite-tól.

A The Verge emlékeztet rá, hogy a Netflix korábban utalt arra, hogy tudják, hogy a nézőik szeretnének "elmerülni" a tartalmaikban, ezért keresik annak a módját, hogy "ezt a rajongást mélyítsék", és "nem fér hozzá kétség", hogy ebben segíthetnek a játékok. Rövidesen kiderülhet, hogy pontosan milyen platformokon, milyen jellegű játékokkal terveznek Reed Hastings-ék, hiszen netflixezni a mobiltelefonoktól a számítógépeken át a konzolokig nagyon sok felületen lehet. Remélhetőleg már a jövő heti negyedéves beszámolójukon kitérnek erre, ahogy arra is, hogy sajtóértesülések szerint a játékokért nem terveznek plusz pénzt kérni az előfizetőiktől.

(Borítókép: Cameron Venti/Unsplash)

További cikkek a témában:

A tévézés jövője a tévézés múltja? Tévécsatornát indít a Netflix Franciaországban kezdik a kísérletezést.

Játsszunk felhőben felhőtlenül? A cloud gaming lehetőségei Magyarországon Magyarországon már több cloud gaminget kínáló szolgáltató közül is választhatunk. Hol tudjuk a Cyberpunk 2077-et nyomni megfelelő gép hiányában? Mutatjuk.

A játékfejlesztők már közvetlenül az agyunkba szeretnének látni A valóság "laposnak, színtelennek, homályosnak" fog tűnni ezekhez az élményekhez képest.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.