A The Space Safe munkatársai Kickstarter kampánya nem viccel, ha arról van szó, hogy felhívja az internetezők figyelmét biometrikus azonosítóval és egy sor extrával rendelkező termékükre: FBI-statisztikákat mutatnak, amely szerint csak az USA-ban minden huszonhatodik másodpercben betörés történik, átlagosan alkalmanként kétezer-nyolcszáz dollárnyi (nagyjából nyolcszázezer forintnyi) kárt okozva ezzel a tulajdonosoknak. A startup értékmegőrzője ígérete szerint nem csak megvédi az értékeket és a fontos iratokat, hanem belső és külső live stream kamerái és egy applikáció segítségével a tulaj bárhonnan csekkolhatja őket. A tíz hüvelykes LCD kijelzővel és háromszázhatvan fokos ujjlenyomat-olvasóval is ellátott okosszéf a wifire csatlakozva naprakész információkat és riasztásokat küld.
Az acélburkolattal ellátott, a falhoz négy csavarral rögzíthető Space Safe 43x34x24 centiméteres, belső tere nagyjából harmincnégy liternyi helyet biztosít, így laptopok, kamerák és egyéb tárgyak elzárására is alkalmas. A LED-es lámpáknak köszönhetően nem kell a sötétben matatni, ha szükség van valamire, a két USB-port pedig energiával látja el azokat az eszközöket, amelyeket töltve akar tárolni a tulajdonosuk. A külső kijelző színe és fényereje pedig egyénileg szabályozható. Azon túl, hogy a felhasználó folyamatosan láthatja, mi történik az értékmegőrzőben,
a nedvesség- és hőmérséklet-érzékelők folyamatosan monitorozzák a széf tartalmát,
és az alkalmazáson keresztül jelentéseket küldenek. Fejlesztői szerint az applikáció több szempontból is előnyös, de szerintük leginkább azért, mert általa a széf tulajdonosa akár négy felhasználónak is engedélyt adhat az eszköz kinyitására. (Ők saját PIN-kóddal és biometrikus azonosítást követően férnek hozzá az értékmegőrző tartalmához.) És ez még nem minden, a felhasználó jóvoltából alkalomszerűen ugyanis azok is kaphatnak hozzáférést a széfhez, akiknek eredendően nem táplálták bele a készülékbe az ujjlenyomatukat: az applikáció számukra ideiglenes PIN-kódokat generál, de hogy a biztonság maximális legyen, az app huszonnégy óránként egyszerre csak egy, a küldésüktől számítva öt percig érvényes kódokat oszt meg az ideiglenes felhasználókkal.
Akiket esetleg ez még nem győzött meg, őket a fejlesztők a 256 bites titkosítással és a három fizikai kulccsal próbálják rávenni a vásárlásra. Apropó vásárlás: kereskedelmi forgalomban ötszázkilencvenkilenc dollárért (körülbelül százhetvenötezer forintért) már kapható, airbnb-verzióval is rendelkező okosszéf legújabb verziója ahogy említettük a Kickstarteren is elérhető, és úgy tűnik, van igény a termékre, hiszen mostanra a kívánt összeg több mint kétszerese összegyűlt a fejlesztők virtuális kalapjában. Az early bird vásárlók háromszáznegyvenkilenc dollárért (százezer forintért) csaphatnak le a széfre októberi szállítással, hogy aztán bármikor, bárhonnan szemmel tarthassák legfontosabb értéktárgyaikat.
(Fotó: Kickstarter)