Kína a végbélnyílások tesztelésével folytatja a Covid elleni küzdelmet

2021 / 01 / 27 / Felkai Ádám
Kína a végbélnyílások tesztelésével folytatja a Covid elleni küzdelmet
A kínai egészségügyi hatóságok a végbélnyílásból vett mintavételre használható tesztekkel szűrik ki a koronavírus-fertőzést az ázsiai országban népszerű, utazásokkal egybekötött holdújév ünnepe előtt.

A végbélnyílásból vett minták ugyanis bizonyos szakértők szerint megbízhatóbban igazolják a fertőzés meglétét vagy hiányát, mint az orr- vagy a szájüregből vett minták, esetleg az antitestek kimutatására alkalmas tesztek – számol be róla a Gizmodo, egy helyi, állami működtetésű hírcsatorna, a Global Times nyomán. A GT arról ír, hogy Pekingben a múlt héten egy 9 éves, tünetmentes fiút teszteltek pozitívan a vírus jelenlétére, és ezután vizsgálták meg alaposabban a fiú iskolájának a tanulóit és dolgozóit. Ekkor vetették be a végbélnyílás-tesztet is. Li Tongzeng, a pekingi You'an kórház fertőző betegségekkel foglalkozó igazgató-helyettese elmondása alapján a koronavírus tovább marad működőképes a végbélnyílásban, valamint a székletben, mint az emésztőcsatorna felsőbb szakaszain vagy a légutakban. Bizonyos tünetmentes hordózok esetén pedig előfordul az is, hogy a vírus csak 3-5 napig mutatható ki a torokból, és így hamis negatív eredmények születnek a teszteléskor. Az újság hozzáteszi, hogy mivel ez a teszt annyira sem „kényelmes”, mint a légutak tesztelése, ezért csak a kijelölt karanténközpontokban végzik el.

A Global Times egyébként beszámol arról is, hogy többen kételkednek abban, hogy erre a tesztre valóban szükség lenne. A Vuhani Egyetem egyik szakértője például úgy nyilatkozott a lapnak, hogy mivel a vírus a felső légutakon át terjed, és nem az emésztőrendszer alsó részein keresztül, így a leghatékonyabb eljárás továbbra is az orr- és a szájüreg tesztelése. És bár valóban kimutatható volt székletből maga a koronavírus, de nincs bizonyíték arra, hogy a fertőzés az emésztőrendszeren keresztül is terjedne. A végbélnyílásból a minta levétele olyan 10 másodpercet vesz egyébként igénybe, de az ABC beszámol egy Dél-Koreából Kínába hazatért lányról, aki „végtelen szégyent” érzett, miután végrehajtották rajta a mintavételt. Az ABC írt arról is, hogy hasonló tesztelést Pekingen kívül is végeztek.

A kínai hatóságok egyébként arra szólítják fel a lakosságot, hogy tartózkodjanak a szükségtelen utazásoktól még a holdújévhez kapcsolódó szünidő alatt is. 2019-ben a kínai Utazási Minisztérium adatai alapján, a Covid19 kitörése előtt közel 3 milliárd utazásra került sor. Kínában idén több intézkedést is hoztak az utazások és az összejövetelek ellen, Pekingben például a városvezetés betiltotta még a holdújévhez kapcsolódó összejöveteleket is a templomokban, valamint a sporteseményeket, és egyéb tömegrendezvényeket is. A mozik és a többi szórakoztatóipari egység pedig csak 75 százalékos kihasználtság mellett működhetnek.

További cikkek a Rakétán:

Angliában a koronavírus miatt kórházba került betegek harminc százaléka hamarosan ismét kórházba került A legfrissebb hivatalos adatok szerint az angliai idősgondozókban május közepe óta a múlt héten haltak meg a legtöbben, ami 46 százalékos növekedést jelentett az említett időszakban. A növekedés egybeesik azzal, hogy az új, angliai vírusvariáns bejutott az említett gondozó létesítményekbe.

A mobilunkkal fogjuk igazolni, hogy megkaptuk az oltást Jegyet, bérletet, oltási könyvet kérjük szépen felmutatni! A Microsoft és az Apple is dolgozik az ügyön.

Koronavírus betegek kilátásait jelző matematikai modellt fejlesztettek Bécsben Az új matematikai modellt a bécsi MedUni Wien orvosi egyetem kutatói más orvosi egyetemekkel közösen alkották meg. Segítségével nagy biztonsággal meg lehet határozni, hogy mely betegek vannak túl a fertőzés okozta betegség nehezén.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Egyáltalán nem a valóságot érzékeljük, csupán irányítottan hallucinálunk
Egyáltalán nem a valóságot érzékeljük, csupán irányítottan hallucinálunk
Azt rég tudjuk, hogy a valóságot nem közvetlen érzékeljük, hanem az érzékszerveink szűrőjén keresztül. Egy relatíve új elképzelés szerint azonban az utóbbi állítás sem igaz, valójában az érzékszerveink csak időnként mankót nyújtanak nekünk egy hatalmas álomban, egy végtelen hallucinációban, amit valóságnak nevezünk.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.