Az applikáció képes az olyan különböző életjelenségek érzékelésére melyek alkalmasak arra, hogy az orvosok távdiagnózisban kiértékeljék őket. Az applikáció kevesebb mint egy perc alatt képes ellenőrizni az életfunkciók megfelelő állapotát.
Az egészségügyi felméréshez nem szükséges más, csak az, hogy a kamera rálásson a felhasználó arcára. A Binah alapvetően az emberi arcon és a homlokon található apró színelváltozásokat figyeli, és analizálja őket. Ezek az apró elszíneződések a bőrön megmutatják, hogy hogyan áramlik a vér a bőrünk alatt
- mondta el David Maman, a Binah.ai alapítója és vezérigazgatója. Az alkalmazás a szívritmust, az oxigénszaturációt (a vörös vértestek oxigénnel való telítettségének százalékos értékét), a légzésszámot (avagy a respirációs rátát) és még sok más testfunkciót figyel. A programot már több mint 100 millió felhasználóval tesztelték és több ezer orvos próbálta ki világszerte, bár egyelőre nem kapott hivatalos engedélyt egészségügyi célú felhasználásra.
A szoftver természetesen mesterséges intelligencia alapú, és a jelfeldolgozás és a gépi látás legújabb fejlesztéseit használja fel, hogy pillanatok alatt érzékelje a létfontosságú életjeleket a páciensek arcáról készített videofelvételen. A használt eszköz az okostelefonon kívül lehet táblagép vagy személyi számítógép is.
A technológia tavaly január ötödikén megkapta CES 2020 Innovációs díját a Fogyasztói Technológiai Szövetségtől (Consumer Technology Association - CTA). „A célunk az, hogy felvértezzük a betegeket, a biztosítási szolgáltatókat, a táv-egészségügyi vállalatokat és az egészségügyi személyzetet ezzel a hatékony egészség- és wellnessfigyelő alkalmazással, amely bármikor elérhető, és nem igényel további hardvereket vagy hordozható eszközöket. Ez az eszköz kiterjesztheti az orvosi szolgáltatások lefedettségét bárkire és bárhol."
Az alkalmazás valóban gyorsan dolgozik, 7 másodpercen belül nyomon követheti a felhasználó pulzusát, 10 másodpercen belül oxigéntelítettségét, 30 másodpercen belül a légzésszámot és 45 másodpercen belül a pulzus változékonyságát (HRV), és a felhasználó arca felső területének beszkennelésével 90 másodpercen információt ad a mentális stressz szintjéről is.
A Binah héber szó magyar jelentése “megértés” vagy “bölcsesség”. A céget 2016-ban alapították Ramat Ganban és erős versenypiacon fejleszt. A koronavírus járvány okozta lezárások és szeparáció időszakában nagyon sok új eszközt és alkalmazást fejlesztenek világszerte melyek lehetővé teszik az otthoni egészségügyi ellátást, illetve azt, hogy az emberek figyelemmel kísérhessék saját egészségügyi problémáikat, és teszteljék magukat a legkülönbözőbb betegségek tekintetében. Népszerűek az olyan szolgáltatások is, melyek kapcsolatokat kínálnak olyan orvosokkal és más egészségügyi szakemberekkel is, akik távolról felügyelhetik a felhasználó egészségügyi állapotát.
Az izraeli Ben Gurion Egyetem kutatói tavaly szeptemberben mutatták be az Epiness nevű új készüléket, amely EEG technológiát és egy új szoftvert használ az epilepsziások állapotának figyelemmel kísérésére.
A készülék elektródákkal működik, amelyek a viselője fejbőrén foglalnak helyet, és azonosítják az agytevékenység olyan típusait, melyek közvetlenül a roham előtt fordulnak elő.
Az OutSense, szintén egy izraeli startup, melynek új eszközével a saját székletünket ellenőrizhetjük a lehetséges betegségek felderítésének érdekében. Az eszköz bármilyen WC-csészéhez csatlakoztatható, és képes bizonyos típusú betegséget kimutatni székletből, orvosi szintű otthoni ürülékvizsgálatot nyújtva. A felhasználók ezt követően elküldhetik az eredményeik adatsorait a fejlesztő vállalatnak felülvizsgálatra.
Az OncoHost olyan új módszereket fejleszt daganatos betegek vérének tesztelésére, mellyel megállapítható, hogy mely kezelések lesznek esetükben a leghatékonyabbak.
Visszatérve a Binah.ai-ra, a cég elsősorban nagyobb szervezeteket szeretne megcélozni applikációjával, hogy azok jobb egészségügyi ellátást nyújthassanak alkalmazottaiknak, ügyfeleiknek. A szoftvert olyan nonprofit szervezetek is felhasználhatják, melyek a rászoruló embereken igyekeznek segíteni.
(Forrás: binah.ai Kép: binah.ai)