Közel két kilogramm súlyúnak becsült meteorit csapódott a téli norvég tájba

2021 / 01 / 13 / Justin Viktor
Közel két kilogramm súlyúnak becsült meteorit csapódott a téli norvég tájba
Január 5-re virradóra meteorit csapódott be Norvégiában. Az égi kőzetdarab fél kilogramm és 2 kilogramm közötti súlyú lehetett, és 50 ezer kilométer per órás sebességgel csapódott a Földbe.

50 ezer kilométer per óra

A becsapódásról a NORSAR szeizmológiai kutatóintézet adott hírt. A meteorit Løten mellett, egy mérőállomás közelében csapódott a talajba, Oslótól nagyjából 120 kilométerrel északra. A környékbeli lakosok erős robajt hallottak és éles fényfelvillanást észleltek, sőt a 85 kilométernyire lakó emberek is hallották Ullensakernél, nem messze a tavaly decemberi súlyos és végzetes földcsuszamlás helyszínétől.

Sok helybéli meg is ijedt, hogy újabb hegyomlás, katasztrófa történik. A NORSAR berendezései azt mutatták, hogy a kőzet Løten közelében, éjfél után 24 perccel és 36 másodperccel, körülbelül három órával a légkörbe történt behatolását követően ért földet.

A NASA szerint van egy hangyányi esélye, hogy egy aszteroida nemsokára becsapódik a Földbe Hát, ez nem jó hír, akárhonnan nézzük. A becsapódás esélye rendkívül alacsony, és az objektum sem túl nagy, az eseményre pedig vagy az USA elnökválasztását megelőző napon kerül sor, vagy soha. Persze, 2020-at írunk, szóval nincs mit csodálkozni a dolgon.

Norvégia meteoritfigyelő hálózatának nyilatkozata szerint (Norsk Meteornettverk), bár megpróbálkoznak majd a kereséssel, de nem adnak sok esélyt annak, hogy a téli tájban megtalálják a meteorit maradványait.

Anne Strømmen Lycke, a Norsar igazgatója szerint ehhez nagy szerencse kellene.  "Nagy szerencsénk van ugyanakkor, hogy ilyen közel ért földet az egyik állomásunkhoz, amely Løtenben van" - mondta Lycke. "Amikor földet ért, egy kis földrengést is kiváltott, melyet a berendezésünk is regisztrált."

(Forrás: Newsinenglish Kép: )

Ez is érdekelhet:

Új mozaikdarab az élet kirakósához: cukrot talált a NASA egy meteoritban Egy nemzetközi kutatócsoporté a dicsőség, mivel meteoritban még soha nem találtak cukrot. Ám a felfedezés nem az első, a meteoritokban talált biológiailag fontos összetevők sorában. A cukor nélkülözhetetlen az élet általunk ismert formájához, így felbukkanása nyomokkal szolgálhat a földi élet eredetére nézve is.

Meglepő, de valóban új elmélet a Tunguszka-esemény magyarázatára 1908. június 30-a reggel hét óra után valamivel, egy ember ül a szibériai Vanavara postahivatalának tornácán. Nem valószínű, hogy gondolna bármi ilyesmire, de néhány pillanat múlva, hirtelen kirepül majd a székéből, és a hőség olyan hatalmasra nő, mintha kigyulladt volna a ruha, amit visel.

Védtelenek lehetünk az űrből érkező kórokozókkal szemben Most hogy az emberiség a koronavírus-járvány láthatatlan fenyegetésének árnyékában szenved, minden eddiginél több figyelem jut a ránk leselkedő egyéb kórokozókra. Egy új tanulmány a világűrből, más bolygókról érkező űr-kórokozóknak való kitettségünkre figyelmeztet, az eredményei egyenesen riasztóak.


 


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.