Spot, a Boston Dynamics világhíres robotkutyája meglehetősen ártalmatlan teremtés. Mindössze 32 kilót nyom és 14 kilót szállíthat, végsebessége pedig 5,76 km/h, vagyis egy kicsit kilépve, erősebb sétatempóban le lehet hagyni. New York lakossága mégis veszélyt látott abban a példányban, amit Digidog néven a város rendőrsége használt néhány héten keresztül.
A NYPD (New York Police Department) végül kevesebb mint három hónap tesztüzem után leszerelte Digidogot. A robot felfegyverzése fel sem merült, csak egy kamera illetve lámpák szállítására használták, illetve a rendőrök a robot kommunikációs rendszerét használva a kutyán keresztül beszélgethettek volna az emberekkel, a lakosság mégis nagyon negatívan viszonyult az új rendőrkutyához. A lízingelt robotkutya nem kerül állatmenhelyre: visszaadták tulajdonosának, a Boston Dynamicsnak.
Nah they really got these robot police dogs in NYC. This is wild pic.twitter.com/iG7CTPFevH
— THEE DON❤️? (@1800SPOILED) April 12, 2021
A végső lökést a Digidog-projekt ejtéséhez a fenti Twitter-bejegyzésben is látható videó adhatta, mely gyorsan szétterjedt a neten, a hozzá fűzött kommentek pedig nem voltak túl pozitívak a négylábú Robotzsaruval kapcsolatban. Sokan a Black Mirror-sorozat disztópiáira asszociáltak róla.
Ennek már a város vezetése sem örült. Bill de Blasio polgármester két hete finoman jelezte a rendőrség felé, hogy talán át kellene gondolniuk ezt a robotkutya-dolgot. Most pedig, hogy átgondolták, a polgármester szóvivője már teljesen egyértelműen fejezte ki, mennyire örülnek a döntésnek. Mint mondta, Digidog "ijesztő volt és elidegenítette a rendőrséget a polgároktól, rossz üzenetet közvetített a New York-iak felé".
Ez is érdekelhet:
Spot beállt a francia hadseregbe, de nem lett belőle jó katona
Amióta a Boston Dynamics kereskedelmi forgalomba bocsátotta a robotot, egyre többen használják olyan célokra, amely nem egészen egyezik a cég eredeti célkitűzéseivel.
Végre valaki felfegyverezte Spotot, a robotkutyát
A robotkutya egy paintball-puskát kapott a hátára és a neten keresztül bárki célba lőhetett vele különböző műtárgyakra.
Az Amerikai Haditengerészet a cukiság manipulatív vonzerejét kutatja
A haditengerészet keménykötésű katonáinak és az online posztokban megosztott aranyos kiscicás képeknek eddig nem sok köze volt egymáshoz, de a két világ most találkozik. A kutatóiroda szakértői a “cuki” emberi pszichére és médiatartalmak megosztására gyakorolt hatását próbálják jobban megérteni.