A Photon története onnan indult, amikor is két belga mérnökhallgató besokallt az állandóan lemerült telefonokból, és egy nonstop rendelkezésre álló zsebtöltő tervezésébe fogtak. Több mint három éves kutatási-fejlesztési folyamat után megszületett a Sunslice technológia, jelenleg pedig a srácok szponzorokat keresnek a gyártáshoz.
A hitelkártya nagyságú (100x80x25 mm) Photon öt kihajtogatható, tartós, időjárásálló panellel rendelkezik, nagy hatékonyságú monokristályos napelemei kétszer annyi napenergiát tárolnak, mint a hagyományos, hasonló méretű napelemes töltők - írja a Yankodesign.com.
A power bank töltéstároló képessége négyezer mAh: a négy wattos napelemeknek átlagosan öt-hat óra kell, hogy elegendő energiát biztosítson a vésztöltőnek, ami egy mobiltelefon akkumulátorát típustól függően egy-két óra alatt feltölti. A power bank egy hatos vagy kilences iPhonet kétszer tud teljesen feltölteni, ahogy arra is van lehetőség, hogy a két folyamat párhuzamosan történjen: amíg a napelemek töltődnek, a telefon is energiát kap. Az akksihoz bármilyen USB-s eszköz csatlakoztatható a három az egyben kábelnek köszönhetően, az alapcsomag ennek tükrében tartalmaz egy USB C, egy mikro USB és egy Apple-kábelt is. A fejlesztők egy zseblámpát is adtak a Photonnak, és nem csupán praktikus okokból, de a stílusra is odafigyeltek: az eszköz négy színben elérhető, vegán bőr tokkal, elegáns mágneses kapoccsal pedig hitelkártya-tartó méretűvé alakítható, ha nincs szükségünk több napfényre.
Akik pedig ennél is több napelemre vágynak ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat, a Photon mellé megvásárolhatja a belgák Zenith nevű hátizsákját is, amelynek külső részébe egy nyolc wattos, rugalmas panelt integráltak, és amelyhez tetszés szerint vásárolható öt-, tíz- vagy húszezer mAh-es külső akkumulátor.
A táska külső USB-portjára bármikor csatlakoztatható a merülőben levő mobil, GPS, akksi, vagy bármilyen más eszköz.
A hátizsák vízálló, ezenkívül laptopok számára elkülönített rekesz, és titkos zsebek is vannak rajta. A fejlesztők két éves garanciát adnak a termékhez, a gyártásához szükséges összeget pedig már sikerült is összekalapálniuk egy Kickstarter kampány keretében. A leggyorsabb megrendelők hatvanöt euróért (körülbelül huszonötezer forintért) lecsaphattak az egy kábelt és a power bankot tartalmazó alapcsomaghoz, hátizsákkal együtt pedig a csomag ára nyolcvankilenc euró (nagyjából harminckétezer forint).
(Fotó: Kickstarter, Journal Du Geek)