Megmenekültek az erdők a Hajógyári-szigeten

2020 / 09 / 24 / Felkai Ádám
Megmenekültek az erdők a Hajógyári-szigeten
A WWF az ügyben indított petícióját 10 000 magánszemély írta alá néhány nap alatt.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság 2020. szeptember 23-án visszavonta a Hajógyári-sziget árvízvédelmi fejlesztésére vonatkozó kérelmét és az engedélyezési eljárást is megszüntette – írja a Facebook oldalán a Természetvédelmi Világalap.

Tegnap összefoglaltuk az ügy fontosabb lépéseit, amelynek középpontjában egy olyan gát megépítése állt, amely tönkretette volna a sziget őshonos ligeterdőit. Ráadásul fejlesztési terv híján azt sem lehetett tudni, hogy maga a gát pontosan mit védett volna. Mint a Pest Megyei Kormányhivatal a döntésről szóló határozatban leírja, a környezeti hatásvizsgálati eljárás megszüntetésének indoka a meghatalmazott által benyújtott, az eljárás megszüntetésére vonatkozó kérelem. Magyarán (a WWF információinak megfelelően) az Országos Vízügyi Főigazgatóság meghatalmazásából eljáró, a kérelmet benyújtó VIZITERV Environ Kft. maga kérte a hatásvizsgálati eljárás megszüntetését. Gulyás Gergely kancelláriaminiszter egyébként szintén azt írta a Facebookon tegnapelőtt, hogy nem lesz építkezés és fakivágás a szigeten.

A WWF Hungary leírta azt is, hogy pár nap alatt 10 000 magánszemély írta alá a petíciót. A környezetvédő szervezet így fogalmazott a posztban: „Ez az ügy újra megmutatta, mennyit számít a közösség ereje. Köszönjük mindenkinek, aki aláírásával hozzájárult a sziget természeti értékeinek megóvásához!”

(Borítókép: Biki/Wikimedia Commons)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Afrikában három olyan tó is található, ami időzített bombához hasonló fenyegetést jelent: a bennük felgyülemlő szén-dioxid rossz esetben kirobbanhat és az elterjedő fojtogató felhő a közelben lévőket rendkívül gyorsan megölheti. A legtöbb áldozatot szedő esemény 1986-ban történt.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.