Snoopy a Mercury- és a Gemini-projekteket követően lett a NASA hivatalos figurája. Legalábbis egy kitűző erejéig. Snoopy ugyan az amerikai popkultúra hasonló ikonja, mint Garfield, de a látszólagos komolytalanság ellenére az ő képmására formált ezüstkitűző átvétele az egyik legnagyobb tisztesség, ami az űrhivatal munkatársát érheti. Hogy a díj fontosságát hangsúlyozzák, azt asztronauták szokták átnyújtani, és a kitűző is megjárta az űrt is.
A NASA az említett projektek után a dolgozóinak és beszállítóinak a figyelmét szerette volna felhívni arra, hogy milyen fontos a munkájuk, különösen az űrrepülések biztonsága és a missziók végkimenetele szempontjából. Az Ezüst Snoopy így egyike azon díjaknak, melyeket a Space Flight Awareness (SFA) program fog össze a NASA-nál. A díj ötlete Al Choptól származik, aki a Manned Spacecraft Center (ez ma a Lyndon B. Johnson Űrközpont) igazgatója volt. Olyan figurát szeretett volna az űrrepülés szimbólumaként, amely széles körben ismert és elfogadott. Snoopy pedig nagyjából olyan státusznak örvendett, mint a szocialista Magyarországon a Kisvakond figurája. Szerencsére Charles M. Schulz, (a Peanuts képregény, így Snoopy alkotója is) az USA űrprogramjának lelkes támogatója volt. Az elképzelés pedig a United Feature Syndicate-nek (ők voltak a Peanuts terjesztői) is tetszett, így megszületett a megállapodás, hogy a NASA ingyen használhatja figurát. Sőt Schulz maga rajzolta azt a szkafanderes Snoopy-t, amely a kitűzőn látható.
A díjat az arra érdemesek személyesen vehetik át a NASA egyik asztronautájától, mivel ez a szimbólum úgy általában jelképezi az űrhajósok elismerését. A díjat az illető a munkahelyén, a kollégái előtt kapja meg. A díj maga a következőkből áll: a sterling ezüstből készült Snoopy kitűző, valamint egy, az elismerésről szóló tanúsítvány és egy dicsérő levél (ebben van leírva az is, hogy a Snoppy-kitűző mikor és melyik misszión járt az űrben) – ez utóbbi kettőt a díjat átadó űrhajós maga írta alá. A díjat az a munkatárs kaphatja meg, aki jelentős mértékben járult hozzá az emberi űrutazás programjához, annak biztonságához és a missziók sikeréhez. Ezen kívül a díjazottnak az alábbi kritériumokból legalább kettőnek meg kell felelnie:
(Címlapkép/nyitókép: NASA)