Pénteki keltezésű az a közlemény, melyben a hatóság kiemeli, hogy a fülhallgatók értéke megközelíti a négyszázezer dollárt (ha az AirPodok borsos árából indulunk ki). Hozzáteszik, hogy a 2019-es pénzügyi évben közel huszonnyolcezer csomagot koboztak el, összesen mintegy másfél milliárd dollár értékben. Ugyan a legnagyobb összértékű hamis tárgyak órák és ékszerek, melyeket a ruhák és egyéb kiegészítők követnek, de a jelek szerint a kütyükre is kiemelten figyelnek az USA határainak őrei. Még Twitteren is közöltek pár fotót a nagy fogásról.
THAT'S NOT AN ? —
CBP officers at JFK Airport recently seized 2,000 counterfeit Apple AirPods from Hong Kong, valued at $398K had they been genuine.
Details via @CBPNewYorkCity: https://t.co/XMgjkfT56i pic.twitter.com/Ofn9REJ9ZB
— CBP (@CBP) September 14, 2020
Ahogyan a TechDirt-ön megírták, a határőrök szemlátomást nem vettek tudomást arról, hogy a termékek piros dobozain nagy betűkkel az áll, hogy “OnePlus Buds”, hiába hasonlítanak az eszközök megszólalásig az Apple rendkívül népszerű AirPodjaira. Még a OnePlus is igyekezett humorral kezelni a kérdést, ennyit reagáltak Twitteren: “Hé, adjátok vissza ?“. Az egészről az a tizenöt évvel ezelőtti totalcaros Kia Opirus teszt ugrik be az embernek, amikor a koreaiak olyan hűen másolták le a Mercedesek fényszóróit, hogy a közterületes rögtön Mercedesre állította ki a szabálytalan parkolásért járó kis sajtpapírt. Úgy tűnt, hogy most a vámosok néztek el valami ilyesmit, és nemsokára elnézést kérnek majd a félreértésért. Nem ez történt.
A The Verge-nek eljuttatott közleményükben aláhúzták: szakértőik azért döntöttek úgy, hogy el kell kobozni a termékeket, mert azoknak az általános megjelenése rendkívül közel áll az Apple termékéhez. Hozzátették: nem kell, hogy egy alma, vagy az “Apple” felirat megjelenjen egy kütyün ahhoz, hogy azt hamisítványként kezeljék. A szóvivő elmondta, hogy a “OnePlus-nak sok lehetősége lesz arra, hogy bebizonyítsa, hogy nem sért védjegyet a termékük”. Mindeközben a OnePlus Buds-ot továbbra is lehet kapni az Egyesült Államokban, és a webáruházak is tele vannak szabadon megvásárolható AirPod koppintásokkal.
Nem egyértelmű, hogy az esetnek lehet-e bármi köze az amerikai és a kínai kormány közti feszültséghez, amely az elmúlt hetekben a TikTok kényszerű eladása körüli vitában csúcsosodott ki.
(Borítókép: Florian Schmucker/Pixabay)