Ehhez pedig donorszövetre sincs immár szükség. Rögtön a műtét után a 78 éves páciens, aki elsőként részesült ebben a kezelésben, már felismerte a családtagjait, és le tudta olvasni a számokat a látásteszt diagramról – írja a Engadget. A szaruhártya valamilyen elváltozása a WHO adatai szerint évente kétmillió új beteg esetén okoz látásvesztést, a rendelkezésre álló donorszövetből pedig egy darab jut hetven betegre – egyebek mellett ez is kiderül a lenti videóból, amely bemutatja az eszköz behelyezését (ez egy aránylag egyszerű, mindössze egy órás műtét – viszont aki nem állhatja a szem birizgálását, annak ez az anyag nem ajánlott, még akkor sem, ha csak számítógépes grafika ábrázolja a folyamatot).
A szaruhártya (cornea) a szemgolyó külső védőburkolatának az elülső, átlátszó része, és több okból is sérülhet/deformálódhat – ezek közé tartozik például a keratoconus, ami a szaruhártya vázának fokozatos elvékonyodása következtében kialakult előredomborodást jelenti. De a cornea akár baleset következtében is sérülhet. Mint fentebb olvasható volt, az igényekhez képest elég kevés donorszerv áll rendelkezésre, ennek hiányában pedig már eddig is használtak mesterséges szaruhártyát, de csak amolyan utolsó lehetőségként, mert ezek beültetése roppant komplex és nehéz feladat. A Kpro újdonságát pedig részben azt jelenti, hogy használatával a bonyolult műtét jócskán leegyszerűsödik. A másik előnye ennek az eszköznek a vállalat tájékoztatója szerint, hogy úgynevezett biomimetikus anyagból (élő szövetet utánzó anyag) áll, épp ezért fokozatosan beépül a környező szövetekbe. A teljes integrációra a műtétet követően heteken belül sor kerül. Az eszköz használata esztétikai szempontból is kiemelkedik, azaz nem hagy hátra semmilyen látványos károsodást a beültetése.
A Kpro nem „okoseszköz” vagy „bionikus szem”, mivel nincs benne elektronika, ám az anyaga és a könnyű beültethetősége okán rengeteg emberen segíthet. Igaz, épp emiatt csak a látásvesztés egyik típusa gyógyítható vele, az, amit tehát a szaruhártya károsodása okoz. Hamarosan egyébként újabb pácienseken is vizsgálják a Kpro használhatóságát, kezdetben továbbra is Izraelben, mint az első beteg esetén, aztán Kanadában, Franciaországban, az Egyesült Államokban és Hollandiában.