A szóban forgó 81 megapixeles fotót Andrew McCarthy asztrofotós készítette 50 ezer saját fotó felhasználásával, melyeket két kamerával, köztük a speciális ZWO ASI224MC asztrokamerával rögzített, ami infravörös képalkotásra is képes. A másik kamera egy Sony a7 II volt, ezzel a csillagokat és a hold sötét oldalát fotózta.
A fotós egy Reddit beszélgetésfolyamban számolt be részletesen a munkájáról. Az egyik kamerával csak a földfényt és a csillagok fényét rögzítette a másikkal a Hold képének részleteit.
"A holdat mozaikszerűen, fényképeztem, ezért miután ráirányítottam a fényképezőgépeket, csupán egyetlen részletéről készítettem sok képet, majd újrapozicionáltam a gépeket és újra megtettem ugyanezt. A hold megvilágított oldalát 25 "csempével" dolgoztam fel, melyeket a Photoshopban illesztettem össze. Minden csempe a ZWO-val készített 2000 darab kép 50 százalékának legjobbjaiból állt" - számolt be róla McCarthy.
A képeket először az AutoStakkert szoftver segítségével halmozta egymásra, majd a Photoshop következett hogy feldolgozza és összefűzze őket. Az asztrofotósok körében a legnépszerűbb képalkotási technika a "szerencsés képkocka", melynek alkalmazása során az egy éjszaka alatt rögzített akár több 100 gigabyte videóból és fotóból egy megfelelő szoftver automatikus kötegelt feldolgozással kiválogatja a legjobbakat és egymásra lapolja őket a képjellemzők javításához.
"A photoshopban sok szelektív maszkolásra, hisztogram nyújtásra és kontraszt beállításra volt szükség a kívánt megjelenés eléréséhez" - mondta McCarthy. A fotós további képeit Instagram-oldalán böngészhetjük. McCarthy egy gyönyörű Naprendszer-kollázst is készített már Kaliforniában.
(Forrás: MyModernMet Kép: Andrew McCarthy)