A The Verge-ön egyetlen cikkben összegyűjtötték a legfontosabb híreket, amelyeket Tim Cook vezérigazgató és csapata megosztott a résztvevőkkel. Az iPhone-nal kapcsolatos újdonságok közül a leglátványosabb, hogy végre a telefonunk lezárt megjelenését is testre szabhatjuk. A háttérkép mellett a cégtől szokatlan módon még a dátum és az idő megjelenítését is átalakíthatjuk, illetve már itt is elhelyezhetünk olyan csempéket, amelyek egy-egy alkalmazással kapcsolatos információkat jelenítenek meg, például a következő teendőinket vagy az időjárást.
Ami talán ennél is fontosabb, hogy a beépített üzenetküldő alkalmazás, az iMessage mostantól lehetővé teszi, hogy az elküldés után negyed óráig visszahívjuk a véletlenül elküldött üzeneteket. Sőt, végre olvasatlannak jelölhetjük azokat a beszélgetéseket, amelyekkel később még foglalkozni szeretnénk. A tengerentúli iPhone-tulajdonosok ráadásul a felelőtlen chatelés mellett a felelőtlen költekezéstől is kevésbé kell, hogy tartsanak: az Apple Pay vásárlásokat azonnal részletfizetésekké tudják bontani az iPhone-ok. Az amerikaiak másfél hónapon át, hetente törleszthetnek, kamat és plusz költségek nélkül.
Szintén említésre méltó változás az iOS-ben, hogy a bántalmazottak egyetlen beállítás segítségével kitilthatják a többi felhasználót az eszközeikről, valamint visszavonhatják, hogy egy-egy alkalmazáson keresztül ki fér hozzá az adataikhoz. Az Apple autókon belüli operációs rendszer-kiegészítése, a CarPlay pedig már lehetővé teszi, hogy az iPhone-unk a kocsink teljes műszerfala fölött is átvegye az irányítást, ha akár mi, akár a gyártó ezt akarjuk, illetve hagyjuk.
Ahogyan arra számítani lehetett, az Apple bemutatta a házon belül fejlesztett, rendkívül népszerű csipjének, az M1-nek az utódját. Ez az a család, ami gyakorlatilag minden új Mac számítógép lelkét adja, a belépő szintű Mac Minitől és MacBook Airtől a nagyobb teljesítményű rendszerekig. Az M2-vel együtt bejelentették a MacBook Airek új generációját, amelyeknek a formavilága már a modern MacBook Prokét és iMac-ekét idézi, és újra a korábbi, lerántás-biztos MagSafe töltő technológiát használja. Az új mikrofonok, új hangfalak és új webkamera mellett negyven százalékkal nagyobb teljesítményt ígér a gyártó - idehaza hatszázezer forinttól, de a korábbi, M1 csipes, százezer forinttal olcsóbb gépet sem vezetik ki. Érdekességként: utóbbi számítógép tavaly nyáron még hetvenezer forinttal kevesebbe került, a drágulás valószínűleg a forint gyengülésének a következménye.
Mindezek mellett az Apple Watch-ok és az iPad táblagépek operációs rendszerei is frissülnek: előbbi már arra is emlékeztet majd minket, hogy ne felejtsük el bevenni a gyógyszereinket, utóbbi pedig a felhasználók közötti kollaborációt teszi egyszerűbbé. A MacOS, vagyis a számítógépek esetében a legfontosabb újítás a munkafelület szervezésével kapcsolatos, de változik a Mac-ek levelezőprogramja, a Mail is. A legnagyobb hatású bejelentés azonban valószínűleg az Apple Passkey, amely lehetővé teszi, hogy teljesen jelszavak nélkül regisztrálhassunk és léphessünk be weboldalakon, illetve weboldalakra. Májusban írtunk arról a Rakétán, hogy rövidesen örökre elfelejthetjük a jelszavainkat, és úgy tűnik, hogy ugyan a sokat pletykált VR-sisakról idén még nem hallhattunk a WWDC-n, de mégis közelebb kerültünk a jövőhöz.
(Fotó: Apple)